Technologiczne

Ciekawostki z Tech świata

kurtki damskie
Lifestyle

Kurtki damskie softshellowe – na co zwrócić uwagę?

Softshell to materiał, którego głównymi właściwościami są oddychalność i nieprzepuszczalność wiatru. Jednak jeżeli decydujemy się na jego zakup, warto zwrócić uwagę również na inne parametry, które sprawdzą się w zależności od tego, czego będziemy w danym momencie potrzebować. Zobaczcie, jak dobrać odpowiednią kurtkę damską dla siebie.

Dlaczego warto wybrać kurtkę damską softshellową?

  • Nie przepuszcza wiatru, jak inne materiały w kurtkach damskich.
  • Pozwala skórze oddychać, co jest najważniejsze przy treningach.
  • Można ją wykorzystywać w różnych porach roku.
  • Może być bardzo lekka i poręczna.

kurtki damskie

Jak poradzić sobie z wiatrem na dworze?

Nikt nie lubi, kiedy wiejący wiatr przenika go do kości, przez co wychładza się cały organizm. Dlatego właśnie powstał softshell. Wcześniej spacerowano czy chodzono po górach w bluzach lub polarach, a kurtki damskie zakładało się tylko, gdy padał deszcz. Dzięki wynalezieniu softshella, która warstwa zewnętrzna ma za zadanie chronić przed wiatrem, wszystko się zmieniło. To dzięki zastosowaniu odpowiedniej warstwy, wykonanej z bardzo elastycznego materiału, wiatr nie przenika przez naszą kurtkę i nie marzniemy, ani nie musimy obawiać się przewiania. Jeżeli chodzi o ciepło, jakie daje nam kurtka damska softshellowa, to zależy to od warstwy wewnętrznej, wykonanej z miękkiej ociepliny, np. bawełny. W zależności od tego, na jakie temperatury ma być przeznaczona kurtka, tak powinniśmy wybierać podszewkę w kurtce.

Oddychalność to kolejna zaleta kurtek damskich z softshellu

Dzięki temu, że softshell ma takie właściwości, nie musimy się martwić, że jeśli się spocimy przy wysiłku, to będziemy cali mokrzy. W tym przypadku para wodna ma możliwość wydostania się na zewnątrz, co sprawia, że czujemy się komfortowo w naszej kurtce, niezależnie od intensywności i długości treningu.

kurtki damskie

Kurtki damskie softshellowe na każdą porę roku

Wybranie odpowiedniej kurtki wiąże się ze sprawdzeniem, jakie ma właściwości. Możemy bowiem wybrać kurtkę z grubego softshellu, z grubą warstwą wewnętrzną, dzięki czemu możemy z niej korzystać zimą czy późną jesienią. Są jednak też wersję, gdzie softshell jest cieńszy, podszewka również, co pozwala na korzystanie z ubrania nawet latem, gdy na przykład schodzimy z plaży i wieje bardzo wiatr. Softshellu używa się do kurtek zimowych, przejściowych czy cienkich wiatrówek, po to, żeby można było dobrać odpowiedni wzór do konkretnej pory roku.

Waga – dodatkowy atut kurtki softshellowej

Niewątpliwym atutem przy kurtach jest to, że nie są one ciężkie i łatwo je można schować, gdy poskładamy je w kostkę. Tak jest w przypadku cienkich softshelli, które chronią nas przed wiatrem, a przy tym łatwo możemy je zapakować do walizki na wakacje czy plecaka na górską wycieczkę. Ta zaleta sprawia, że po softshell sięgają coraz częściej zarówno zawodowi sportowcy, jak i zwykli użytkownicy odzieży wierzchniej czy outdoorowej.

OKEE – producent kutek damskich z softshelu

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *