Technologiczne

Ciekawostki z Tech świata

Co zastąpi smartfon
Przewodnik po technologii Sprzęty Telefony

Co zastąpi smartfon? 10 fizycznych rzeczy, które zastąpi!

Jak wiele fizycznych przedmiotów już teraz można lub będzie można w najbliższej przyszłości zastąpić odpowiednią aplikacją w smartfonie? Bardzo wiele! Poniżej wybrałam 10, przydatnych w codziennym życiu. Zatem co dokładnie wg nas zastąpi smartfon? Przekonacie z poniższego artykułu.

Na pewno linijkę zastąpi nasz smartfon

Tradycyjna linijka to już przeżytek. Teraz wystarczy pobrać odpowiednią aplikację i dokonywać pomiarów obiektów smartfonem. Jedną z takich aplikacji jest Ruler dostępna na iOS i Android.

Co zastąpi smartfon? Na pewno dyktafon

Nagrywanie wykładów, wywiadów za pomocą dyktafonu? Jeszcze będąc na studiach miałam dyktafon (naprawdę!), ale nie wiem, czy teraz ktokolwiek pamięta o takim urządzeniu. Wystarczy włączyć nagrywanie w telefonie i gotowe. Wiele takich aplikacji jest wyposażone w dodatkowe funkcje jak zapisywanie w różnych formatach, poprawa jakości, wybór otoczenia nagrywania, integracja z chmurami. Można też pobrać aplikację, która rozpoznaje słowo mówione i przekłada je na tekst pisany. Ile to zaoszczędza pracy! Wśród wielu tego typu aplikacji mamy na przykład Audio Recorder na system Android i Audio Recorder Plus na system iOS.

Skaner

To jedna z przydatniejszych aplikacji na smartfona. W każdej chwili można zeskanować dokument i od razu przesłać do odbiorcy: bez drukowania, podpisywania, skanowania, wysyłania pocztą. Często jakość skanu z aplikacji jest lepsza niż za pomocą tradycyjnego skanera lub (lub takiej samej jakości). Aplikacje tego typu automatycznie łączą dokumenty, wybierają najlepszy kąt ujęcia, potem poprawiają kontrast i jasność i mogą być zintegrowane z innymi aplikacjami w telefonie. Zdecydowanie każdy, kto pracuje w biurze, w agencji z dokumentami, powinien taką mieć. Polecanymi są CamScanner na Androida i Evernote Scannable na iOS.

Poziomica

Wbrew pozorom poziomica to przydatne narzędzie w domu. Czy to przy drobnych pracach remontowych, czy nawet zawieszeniu obrazu. Tutaj też mamy aplikację. Wyznaczania poziomości płaszczyzn lub pionowości w budownictwie za pośrednictwem smartfonu wcale nie jest trudne, na ekranie mamy linijki, pokazuje nam się konkretna wartość, jaki mamy kąt. Urządzenia są od razu odpowiednio skalibrowane. Pocket Bubble Level na iOS czy Bubble Level na Androida powinny spełnić oczekiwania przeciętnego majsterkowicza. To jest to, co zastąpi smartfon do końca.

Co zastąpi smartfon? Na pewno kartę płatniczą

Płatności zbliżeniowe telefonem to już nie nowość, wiele osób z takiej formy płatności korzysta i słusznie! Po co nosić w portfelu dodatkowe karty skoro można mieć portfel w telefonie? Większość banków już udostępnia do pobrania swoje aplikacje, za pomocą których możemy zapłacić za obiad na mieście czy zakupy po prostu przykładając telefon do terminala. Jak np. płatności Samsung pay.

Pilot telewizyjny

Historii i żartów o pilocie telewizyjnym jest niezliczona liczba: dyscyplina walki o pilota w domu skazana jest jednak na wymarcie. Teraz poszczególne firmy budują specjalne aplikacje do swoich telewizorów, by za pomocą smartfona zmieniać kanały, głośność, nagrywać programy. Istnieją też w sklepach z aplikacjami uniwersalne programy to umożliwiające. A co najlepsze – o telefon dbamy bardziej i jesteśmy bardziej uważni, więc zgubienie pilota już nie będzie tak częste (a nawet jeśli to istnieje aplikacja, by szybko zlokalizować, gdzie znajduje się nasz smartfon). Warto spojrzeć np. na Easy Universal TV Remote (Android) czy Dijit (iOS).

Klucze samochodowe

Volvo już jako jedna z pierwszych marek samochodowych stworzyła aplikację, za pomocą której można otworzyć drzwi w samochodzie czy „odpalić” silnik smartfonem. Ale istnieją też uniwersalne urządzenia. Np. https://carchabi.com/ instaluje się w aucie, w telefonie aplikację i prosto można sterować funkcjami auta: otworzyć drzwi, okna, włączyć muzykę, klimatyzację itd. Koniec z zatrzaśniętymi kluczykami w środku auta!

Co zastąpi smartfon? Latarkę

W większości smartfonów mamy latarkę, ale jeśli chciałby mieć dostęp do większej liczby funkcji (np. zmiana intensywności czy koloru światła) wystarczy poszukać w sklepie z aplikacjami. Super-Bright LED Flashlight (Android) czy Light – LED Flashlight (iOS) mogą być dobrym wyborem.

Pamięć podręczna (USB)

„Zgrywanie na pena” jeszcze czasem jest praktykowane, ale coraz mniej – częściej przesyłamy sobie pliki poprzez serwisy transferu online lub po prostu umieszczamy w chmurze materiały. Miejsca na Google Drive, Dropbox, aplikacja iCloud, Box, MediaFire – jest ich masa. Warto korzystać.

Radio

Odbiornik radiowy – a co to takiego? W dobie serwisów streamingowych, radia online radio nie ma jak konkurować. Nawet ja, która słucham radia codziennie, nie posiadam tradycyjnego odbiornika, tylko starego smartfona, do którego podłączone są słuchawki a w telefonie odpowiednią aplikację. Niemalże każde radio posiada funkcję słuchania online lub dedykowaną aplikację. W wielu aplikacjach mamy też do wyboru rodzaj muzyki, dźwięki natury, czy takie, przy których możemy się bardziej skupić przy pracy czy słuchać podcastów. Wiele tez umożliwia nagrywanie audycji (nawet kilku równocześnie) lub pobieranie utworu słuchanego w danym momencie. Warto spojrzeć na RadioSure czy TapinRadio.

Oczywiście jest niezliczona ilość innych aplikacji, które zastępują przedmioty jak zegarek, książka, notatnik, termostat, wizytówki, kompas, kalkulator itp. Niedługo nasz smartfon będzie głównym centrum zarządzania naszym całym dobytkiem!

Dowiedz się więcej jakie prezenty dla gracza są najlepsze.

Treść z archiwalnej wersji strony, stworzona przez autora bloga.

4 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *