Technologiczne

Ciekawostki z Tech świata

dom inteligentny
Lifestyle

Kilka powodów dlaczego powinieneś wybrać dom inteligentny

Nie ulega wątpliwości, że wielu z nas myśli o domu inteligentnym jako o czymś spoza kategorii najśmielszych marzeń. Być może ty także kwitujesz rozmowy o nim stwierdzeniem: “to nie dla mnie” albo określasz go słowami: “niepotrzebny wydatek, po co mi to?”. Jest jednak możliwość granicząca z pewnością, że jeżeli dasz takiemu domowi szansę, ten w zamian odmieni twoje życie już na zawsze. Naturalnie zwróci je w najlepszą stronę z możliwych!

Nasze pierwsze skojarzenie z hasłem “dom inteligentny” to w ogromnej ilości przypadków wyobrażenie rodem z popularnych filmów science fiction. Mamy więc przed oczami szalenie nowoczesny budynek gdzieś na orbicie Saturna, w którym wszystko zależy od skomplikowanych systemów oraz kręcących się tu i ówdzie robotów. Być może nazywamy w myślach to rozwiązanie nieosiągalnym, ale prawda jest taka, że dla wielu z nas znajduje się ono dosłownie na wyciągnięcie ręki.

dom inteligentny

Smart Światło

Zapewne marzysz czasem o tym, by sterowanie oświetleniem w domu dało się załatwić w przeciągu kilku sekund. Po ciężkim dniu w pracy, który wypełniały nowe wyzwania, relaks bez konieczności wstawania z wygodnego fotela i poszukiwania odpowiedniego włącznika, najczęściej znajdującego się po przeciwnej stronie pokoju wydaje się spełnieniem najsłodszych snów. Równie mocno nęci ci manipulacja nastrojem poprzez zgranie ze sobą świateł, muzyki, temperatury? Dom inteligentny pozwali ci utworzyć odpowiednie sekwencje, mogące na zawsze odmienić twoją definicję relaksu, czy też romantycznego wieczoru we własnych czterech ścianach.

Dalej czujesz się nieprzekonany? Cóż, na pewno da się to zmienić! Ani się obejrzysz, a pokochasz ideę, która stoi za domem inteligentnym. Na pewno niejednokrotnie byłeś bohaterem sytuacji, w której po niezwykle ciężkim dniu musiałeś zatrzymywać samochód przed bramą, wysiąść z niego, otworzyć bramę, na nowo wsiąść do samochodu, przejechać, zamknąć bramę. Już samo wspomnienie tych chwil musi wyzwalać w tobie irytację. Na szczęście nie musi się ona już nigdy powtarzać, wystarczy, że dasz szansę domowi inteligentnemu, który zapewnia ci sterowanie bramą z poziomu twojego smartfonu. Wystarczy nacisnąć odpowiedni przycisk w specjalnej aplikacji. Tylko tyle, by przejazd stał się łatwy, prosty, a ponad wszystko przyjemny.

Co po nam Smart Home?

A może za niezadowoleniem z życia w tradycyjnym domu kryje się coś jeszcze? Czyżby w twój gust estetyczny godziły niepasujące do wnętrza włączniki, które spoglądają na ciebie z każdej ściany? Może się wydawać, że są ich miliony, szukanie ich to istna tortura. Dom inteligentny i na to ma rozwiązanie – nie dość, że sterowanie nim jest dziecinnie proste, to jego większość da się wykonać za pomocą smartfonu. Koniec z zagraconymi ścianami, powitaj erę prostoty i elegancji. Już dziś możesz robić krok ku niezwykłemu luksusowi życia codziennego, jeżeli tylko się odważysz. To przecież takie proste!

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *