Technologiczne

Ciekawostki z Tech świata

Sprzęty

Samochody Ford – prestiż i niezawodność

Samochody marki Ford od dawna kojarzą się nam z niezawodnością i prestiżem. Wystarczy zapytać dowolnego właściciela samochodu marki Ford i od razu dowiemy się o tym, jak jego samochód jest trwały i wymaga jedynie normalnych zabiegów związanych z eksploatacją samochodu. Samochody Ford to samochody na lata i takie, które z upływem czasu nie tracą na wartości, jak samochody innych marek.

Nowoczesna stylistyka

Odwiedzając najbliższy salon Forda sami możemy się przekonać o prestiżowym wykończeniu i nowoczesnej stylistyce nadwozia i wnętrz. Nieważne czy poszukujemy kompaktowego samochodu miejskiego takiego jak ford Ka+ czy nowy ford Fiesta lub większych samochodów, takich jak ponadczasowy ford Focus lub prestiżowe Mondeo, na pierwszy rzut oka dostrzegamy atrakcyjną stylistykę karoserii, bogate wyposażenie i wysokiej jakości materiały użyte do wykończenia kokpitu. Wszystkie modele występują w licznej gamie dostępnych lakierów i poziomów wykończeń. Akcesoryjne felgi i dodatki pozwolą nam skonfigurować nasz samochód tak, by spełniał on wszelakie nasze oczekiwania.

Kompaktowy samochód miejski

Jeżeli poszukujemy małego samochodu miejskiego, trudno o lepszy wybór niż nowy ford Ka+ czy Fiestę. Są to samochody które przodują na rynku w swojej klasie pod względem spalania i kosztów eksploatacyjnych i charakteryzują się przy tym atrakcyjną cena na tle konkurencji czy proponowanym wyższym pakiecie wyposażenia dodatkowego. Oba samochody są dostępne w kilku różnych wersjach silników i skrzyń biegów. Każdy znajdzie coś dla siebie.
Te samochody powoli tracą na wartości. Wystarczy też spojrzeć na rynek wtórny by przekonać się, że samochody marki Ford z tego segmentu na długo utrzymują swoją wartość po zakupie. Samo to jest swojego rodzaju wizytówką potwierdzającą, na ile te samochody są trwałe i pożądane przez kierowców.

Focus i Mondeo – liderzy w swojej klasie

Ford Focus i Ford Mondeo to ikony motoryzacji. Nie ma osoby, która nie znałaby tych modeli samochodów. Od pokoleń są to samochody pożądane i wysoce cenione za swój standard, prestiż i niezawodność. Szczególnie na uwagę zasługuje tutaj Ford Focus, który na tle innych hatchbacków cechuje się niezrównanym komfortem podczas jazdy. Każdy kto odbył długą podróż Focusem jest wręcz zdziwiony jak dobrze się ten samochód prowadzi. Dodatkowo Focus przoduje pod względem pakowności. Każdy właściciel Focusa potwierdzi, że wakacje z całą rodziną czy zakup lodówki nie jest problemem, jak posiada się Focusa.
Ford Mondeo to klasa sama w sobie. Niezrównany styl i komfort oraz prestiż wynikający z posiadania właśnie tego samochodu. Zresztą odwiedzając salon Forda, Mondeo jest jednym z pierwszych samochodów, który przykuwa naszą uwagę. Ten samochód po prostu się genialnie prezentuje. Zasiadając za jego kierownicą od razu zdajemy sobie z sprawy, że jest to prestiżowy samochód o niepowtarzalnym wnętrzu, które jest wysoce cienione przez wszystkich jego użytkowników. Dodatkowo w zależności od wersji silnika i skrzyni biegów, można skonfigurować Forda Mondeo tak, by uzyskać ekonomiczny, luksusowo wykończony samochód idealny do pracy, lub agresywny i dynamiczny samochód o ponadprzeciętnych osiągach.

Duży SUV, Pickup i rodzinny Van

Jeśli mamy dużą rodzinę lub po prostu lubimy jeździć dużymi samochodami, powinniśmy się zainteresować modelami S-MAX, Galaxy lub nowym Tourneo Custom. Na szczególną uwagę zasługuje tutaj Ford Galaxy, który moim zdaniem jest najbardziej udanym vanem w swojej klasie. Jest cichy, wygodny i oferuje niezrównaną ilość miejsca dla swoich pasażerów. Jeśli mamy okazję przejechać się nowym Fordem Galaxy, to osami przekonamy się jak zwinny i wygodny w prowadzeniu jest ten samochód. Pomimo sporych gabarytów prowadzi się go praktycznie tak samo jak duże kombi.
Salon Forda również dysponuje szeroka gamą większych samochodów, typu SUV, Pickup czy samochodów dostawczych o dużej rozpiętości dostępnych modeli. Na szczególną uwagę zasługują takie samochody jak nowy ford Edge oraz rewelacyjny Pickup Ford Ranger. Ford Edge jest to luksusowo wykończony duży SUV o niebanalnej stylistyce i możliwościach. Jeśli szukamy samochodu sprawnego w terenie i za razem komfortowego na drodze, ale nie chcemy rezygnować z luksusowej tapicerki czy bogatego wyposażenia, Ford Edge jest idealnym samochodem dla nas. Jeżeli natomiast życzymy sobie samochód bardziej nastawiony na transport ciężkich ładunków, lecz również zależy nam na wysokim komforcie i luksusowo wykończonym wnętrzu, idealnym rozwiązaniem jest wybór Pickup’a Ford Ranger. Oba te samochody są bardzo sprawne w terenie. Edge bardziej nastawiony na komfort i prestiż, a Ranger to udana kombinacja wysokich możliwości terenowych i przenoszenia ładunku z bezkompromisowym wytłumieniem i wykończeniem kabiny w swojej klasie.

Niezależnie od tego jaki rodzaj samochodu nas interesuje, Ford na pewno ma w swojej ofercie model który spełni wszelakie nasze oczekiwania. Szeroka gama dostępnych modeli, silników, rodzajów skrzyń biegów i poziomów wykończeń zarazem wnętrza jak i karoserii sprawi, że skonfigurujemy samochód wręcz skrojony pod nasze indywidualne potrzeby. Najlepiej samemu się przekonać i sprawdzić, jakie samochody oferuje Ford.

Dowiedz się więcej na temat oryginalnych części do Forda.

5 KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *