Technologiczne

Ciekawostki z Tech świata

High-Tech dla samochodu
Komputery i tablety Sprzęty

Samochodowy High-Tech

Święta są okresem, w którym chcemy spełnić zachcianki naszych partnerów obdarowując ich workiem pełnym mikro-prezentów pod choinką lub – bardziej praktycznie – jednym ciekawym gadżetem High-Tech wręczonym w wieczór wigilijny. Brak pomysłu bywa frustrujący, szczególnie jeśli wszystkie fajne rzeczy są zbyt drogie.

High-Tech w Polsce

Warto jednak spróbować przeglądnąć półki sklepowe lub strony internetowe, bo można znaleźć świetne rzeczy z High-Tech, na przykład do samochodu. Możecie mieć pewność, że nie przepłacicie, a jednocześnie sprawicie sobie świetny prezent! 😉 W końcu wsiadając do samochodu, też chcemy być nowocześni, a chociaż nie każdy może jeździć najnowszym Ferrari, każdy może poczuć się jak w samochodzie Bonda. W związku z tym przydałoby się kilka porad… O czym mowa? Własna strefa wi-fi w samochodzie, wysokiej jakości kontrola eksploatacji, monitoring jazdy, najnowocześniejsze GPSy. Zapraszamy na subiektywny wybór najciekawszych tech-produktów samochodowych!

High-Tech do samochodu – krok po kroku

Zaczniemy od bezpieczeństwa z High-Tech. W Internecie roi się od wideo z kamer zamontowanych w samochodach, przede wszystkim z Rosji. Wiele z tych nagrań obnaża głupotę innych kierowców i w rzeczywistości zwiększa komfort prowadzącego. Dzięki kamerze wiadomo kto popełnił błąd na drodze, przez co omijamy długą dyskusję i dochodzenie swoich racji przed ubezpieczycielem czy policją.

Sam korzystałem przez długi czas z GoPro, który montowałem na przedniej szybie i monitorowałem drogę przede mną, ale istnieją ciekawsze rozwiązania na rynku. Jednym z nich jest na pewno Genius DVR-FHD660G, która pozwala rejestrować całą drogę w świetnej jakości i formie (wysoka jakość obrazu, parametry drogi etc.). To rozwiązanie High-Tech kosztuje kilkaset złotych, ale jest warte swojej ceny.

Można też spróbować rozwiązania zza oceanu – w USA popularne jest urządzenie Cobra CDR 855BT z podobnej półki cenowej. Naszym zdaniem to świetny prezent dla kogoś, kto dużo czasu spędza w podróży po polskich drogach. Oczywiście można też kupić tańsze rozwiązania, ale nie każda kamera jest warta swojej ceny. Polecamy przed zakupem sprawdzić recenzje nawigacji samochodowych!

Przenośny hotspot w samochodzie

Skoro jesteśmy przy Stanach, to warto zwrócić uwagę na firmę, która nazywa się Vinli. Ich High-Tech to przenośny hotspot, czyli urządzenie, które tworzy własną sieć Wi-Fi. Zamontowanie takiego gadżetu w naszym samochodzie utworzy własną mini-sieć Wi-Fi. Dzięki temu poruszając się po mieście będziemy mieli zawsze połączenie z Internetem, co w korkach miejskich może być bardzo przydatne.

High-Tech, czyli mini komputer pokładowy

Innym ciekawym rozwiązaniem jest Automatic, czyli mini komputer pokładowy. W starszych samochodach często narzekaliśmy na brak kontroli nad spalaniem i mieliśmy mniejszą kontrolę nad zużywaniem się części. Automatic pozwala podłączyć się do samochodu i śledzić wszystkie te funkcje. A jeśli używacie Androida pozwoli wam też zlokalizować wasz samochód, gdybyście przypadkiem zapomnieli gdzie zaparkowaliście. Specjalna aplikacja lokalizuje samochód i przesyła informacje real-time, dzięki czemu zawsze mamy kontrolę nad naszym samochodem.

Nowoczesny samochów High-Tech

Ciekawy wydaje się też Viper – aplikacja na iPhone’y i Androidy, która (podobnie jak Automatic) pozwala na zdalne połączenie z samochodem i kontrolę nad niektórymi jego funkcjami. Różnica polega na tym, że Viper działa z samochodami nowszej generacji, m.in. tymi, które mają zamontowane przyciski startu zamiast kluczyka i stacyjki. Aplikacja pozwala między innymi na zapalenie samochodu przed wejściem do niego, co przydaje się szczególnie w kontekście polskich zim. Wystarczy pięć minut przed wejściem do samochodu odpalić samochód i nie czekać, aż się zagrzeje i szyby odparują.

Pozostałe gadżety

Ale gadżety są różne. Moją uwagę przykuł Knight Rider K.I.T.T. USB Car Charger – czyli ładowarka USB, która przypomina mały komputer z legendarnego serialu Nieustraszony z Davidem Hasselhoffem. Zresztą sami obejrzyjcie:

Pomysłów jest oczywiście więcej. Łatwo można znaleźć elektroniczne (sterowane aplikacjami) podgrzewacze do siedzeń, organizatory na siedzenie pasażera (jeśli spędzasz dużo czasu w podróży i potrzebujesz zorganizowanego mini-biura przy sobie – polecam!), aplikacje urządzeń kontroli zapachu etc.

Dajcie znać czy wam się podoba! A może wy znacie jakieś fajne ciekawostki!

Tekst pozyskany z archiwalnej wersji strony technologiczne.pl – Napisany przez autora bloga.

4 KOMENTARZE

  1. Słowa mają ogromną moc bardzo w to wierze. Mogą inspirować, dawać motywację lub pocieszenie, a gdy go potrzeba. Czasem w jednym zdaniu zaklęta jest madrość, ktorej szukamy w naszym zyciu przez dlugi czas i dzięki wyszukiwarkom znajdujemy ją na takim blogu jak Twój :-).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *