Igrzyska Olimpijskie: TOP 5 aplikacji na RIO 2016

NBC_news

Rok 2016 obfituje w imprezy sportowe wielkiego kalibru. Dopiero co opadły emocje po piłkarskich mistrzostwach Starego Kontynentu, gdy oczy wszystkich miłośników sportu kierują się w stronę Rio i rozpoczynających się Igrzysk Olimpijskich.

Olimpiada to duża różnorodność dyscyplin – dlatego fani sportu tym chętniej sięgną po aplikacje, które umożliwią śledzenie im doniesień z Brazylii w prosty i skondensowany sposób. Czas na przegląd najlepszych możliwości!

1. Rio 2016

Oczywisty pierwszy wybór, to podstawowa aplikacja, która powinna znaleźć się w telefonie miłośnika sportu. Kompendium informacji na temat dyscyplin, zawodników, rozkładów startów. Sporo informacji o stadionach. Będą pojawiały się komplety wyników rozgrywek, a także – coś, co śledzimy zazwyczaj przy olimpiadzie z zapartym tchem: odświeżana w czasie rzeczywistym klasyfikacja medalowa.

Aplikacja jest dostępna w kilku wersjach językowych: angielskim, portugalskim, hiszpańskim, francuskim, chińskim, koreańskim i japońskim.

rio2016

2. The Olympics – Official App

Aplikacja, która łączy zalety związane z kompletem informacji na temat Rio 2016 ze świetnym przeglądem poprzednich igrzysk. Dzięki temu, możemy być nie tylko na bieżąco z wydarzeniami z Brazylii, lecz w łatwy sposób możemy sięgnąć pamięcią do poprzednich olimpiad. Dzięki aplikacji możemy prześledzić olimpijskie losy określonych zawodników lub przekrojowe historie dyscyplin.
Dużym plusem aplikacji są multimedia – zdjęcia i video z najlepszymi momentami z poprzednich rozgrywek.

olympicsapp

3. NBC Olympics – News and Results

Przygotowana przez amerykańską stację NBC aplikacja, która pozwala na łatwy dostęp do newsów dotyczących olimpiady. Oprócz informacji o rozgrywkach i tabeli medalowej, możemy liczyć na opinie i analizy. Oczywiście, aplikacje jest skierowana głównie do kibiców narodowej reprezentacji Stanów Zjednoczonych, jednak ze względu na bogatą zawartość merytoryczną, spodoba się ona także fanom innych drużyn narodowych. Ciekawą funkcją są alerty i notyfikacje dotyczące określonych rozgrywek – dzięki temu nie przegapimy interesujących nas wyników.

NBC_news

4 . Olympic Athletes’ Hub 2016

Aplikacja pierwotnie mająca służyć jako swego rodzaju serwis społecznościowy dla olimpijczyków. Jest jednak otwarta na szerszą publiczność – dzięki czemu, można na przykład obserwować swoich ulubionych zawodników. Sporo w niej treści organizacyjnych, newsów od MKOL czy informacji praktycznych dla uczestników rozgrywek w Brazylii. Aplikacja pozwala spojrzeć na olimpiadę z punktu widzenia zawodników.

olympic_athletes_hub

5. Rio 2016: Vinicius Run

Na koniec trochę rozrywki. Aplikacja to gra przygodowa, której głównym bohaterem jest Vinicius – oficjalna maskotka Igrzysk Olimpijskich w Rio. Znajdziemy w niej 3 scenariusze gry – 3 wyzwania, których musimy się – jako Vinicius – podjąć. Dodatkowo, w grze znajdziemy też specjalne wyzwania dla każdego dnia, co zapewni różnorodność rozgrywki. Swoje wyniki możemy porównywać z graczami z całego świata lub tylko w gronie swoich znajomych. Prosta, ale sympatyczna rozrywka dla zabicia czasu między kolejnymi rozgrywkami w Rio!

Vinicius_run

Trudno wyobrazić sobie wielkie wydarzenia sportowe bez towarzyszących im aplikacji. Ich duża różnorodność pokazuje, że zarówno fani konkretnej dyscypliny sportowej, jak i fani sportu w ogóle, znajdą coś dla siebie. Nie brakuje też aplikacji czysto rozrywkowych, jednak osadzonych mocno w olimpijskich klimatach. Dzięki temu, miłośnicy sportu mogą wejść na kolejny poziom przeżywania emocji związanych z tym wyjątkowym wydarzeniem, jakim są Igrzyska Olimpijskie.