Technologiczne

Ciekawostki z Tech świata

Sprzęty

Masz dość aplikacji messenger? zobacz top 5 mobilnych komunikatorów dla każdego!

Messenger był jedną z pierwszych aplikacji, jakie musiałem zainstalować w moim nowym smartfonie. Bez tego sprawne wymienianie wiadomości ze znajomymi byłoby znacznie trudniejsze. Zmuszonych do korzystania z tej appki są oczywiście miliony. Część z nich swego czasu głośno wyrażała swoje niezadowolenie obniżając ocenę Messengera w App Store i Google Play i pisząc negatywne recenzje. Co jeszcze można zrobić poza groźnym tupaniem nogą? Przerzucić się na złość na inny komunikator. Aplikacji do prowadzenia rozmów i przesyłania plików przecież nie brakuje. Które są najlepszą alternatywą?

1. Skype

Komunikator sprzed ery smartfonów doskonale sobie radzi. Ma wierne grono użytkowników, którzy od lat korzystają z niego na dużym ekranie i używają jako narzędzia pracy czy substytutu telefonu, szczególnie, gdy chcą skontaktować się z kimś z zagranicy. W wersjo mobilnej Skype także sprawdza się bardzo dobrze. Trudno nie docenić intuicyjnego działania, bardzo szybkiego przesyłania wiadomości i bezpieczeństwa.

2. Telegram

Appka, która biła rekordy popularności zaraz po tym, jak w świat poszła wieść o przejęcie Messengera przez Facebook. Komunikator działa na wszystkich systemach – Androidzie, iOS, Windowsie i Linuxie oraz na różnych typach urządzeń. Umożliwia wysyłanie szyfrowanych wiadomości za pomocą chmury. Kolejne zalety to możliwość przeprowadzenia czatu nawet dla 100 osób, przesyłanie multimediów w dużym rozmiarze a także brak reklam.

3. Disa

To trochę taki Messenger dla dorosłych. Komunikator jest stosunkowo prosty i przyjemny w obsłudze, a przy tym wizualnie prezentuje się bardzo przejrzyście. Nie ma tutaj GIF-ów, naklejek i innych zbędnych rzeczy. Aplikacja jest szybka, nie zajmuje dużo miejsca i nie obciąża nadmiernie telefonu, więc spokojnie może funkcjonować z innymi appkami odpalonymi w tym samym czasie. Możliwość wysyłania SMS-ów, MMS-ów i facebookowych wiadomości w jednej aplikacji to nie jest dla wszystkich szczyt marzeń, ale jeśli więcej nam nie potrzeba do szczęścia, Disa na pewno spełni oczekiwania.

4. Viber

Ten multiplatformowy komunikator oprócz przesyłania wiadomości tekstowych oferuje także połączenia głosowe. Co ciekawe rozmowy audio można prowadzić nie tylko z innymi użytkownikami Vibera. Jest też opcja chatu, przesyłanie zdjęć, lokalizacja i całkiem niezły zestaw rozmaitych emotikon. Bezpłatną aplikację uruchomimy nie tylko na iOS-ie i Androidzie, ale też Windows Phonie, BlackBerry, Bada, Windowsie oraz OS X.

5. Surespot

To komunikator, który do działania wcale nie potrzebuje Twojego numeru telefonu, adresu e-mail ani innych informacji umożliwiających identyfikację. Do założenia konta wystarczy nazwa użytkownika i hasła, a w ramach jednego urządzenia można korzystać z kilku kont. Proste i bezpieczne rozwiązanie, idealne dla tych, którzy mają szczególną obsesję na punkcie swojej prywatności. Ten bezpieczny komunikator łączy się z siecią zarówno przez sieć komórkową jak przez Wi-Fi. Oprócz wiadomości tekstowych umożliwia wysyłanie notatek głosowych. Interfejs choć oszczędny jest przejrzysty i funkcjonalny.

Nic nie zapowiada, żeby dominacja Messengera na rynku komunikatorów miała się niebawem zakończyć. Warto jednak wiedzieć, że można mieć alternatywę i pójść pod prąd wybierając alternatywny sposób kontaktowania się z przyjaciółmi. Dla chcącego nic trudnego – można przebierać w darmowych aplikacjach i ściągnąć jedną z nich choćby na próbę. Któremu dałbyś szansę?

 

Tekst pozyskany z archiwalnej wersji strony technologicznie.pl – Napisany przez autora bloga.

11 KOMENTARZY

  1. Fajnego masz bloga i ciekawe na nim treści czy na serwerze wszystko sie zmieści ? pięknie frazujesz słowa zmuszasz przy tym do myślenia tym komentarzem życzę powodzenia 🙂

  2. Z szacunkiem i podziwem ślędzę twego bloga, uważnie czytam wszystkie posty, to jest dobra i właściwa droga budować dydaktyczne “mosty”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *