Technologiczne

Ciekawostki z Tech świata

Inteligentne biurko
Biznes Lifestyle Newsy

Inteligentne biurko przenosi miejsce pracy na wyższy poziom

Masz już wygodne krzesło, duże biurko, podstawkę pod myszkę komputerową i monitor na odpowiednim poziomie wzroku? Twórcy biurka Gaze powiedzieliby „so old”! Ich inteligentne biurko zostało zaprojektowane tak, by zmaksymalizować komfort pracy i wytworzyć nawyk stania.

Inteligentne biurko Gaze LAB

Misją Gaze LAB jest stworzenie gadżetów, które są piękne, funkcjonalne i rzeczywiście poprawiają życie ludzi. Nowoczesne biurko to ich drugi projekt, który spełnia to zadanie.

Dla większości pracowników biurowych, którzy spędzają co najmniej 8 godzin dziennie za biurkiem objawy takie jak sztywność karku, bóle pleców, nóg to normalka. Siedzenie non stop przez dłuższy czas bez ruchu jest szkodliwe dla zdrowia a mało kto ma czas, warunki lub pamięć do tego, by co godzinę wstawać i wykonywać kilka prostych ćwiczeń a długotrwałe siedzenie może zwiększać ryzyko otyłości, cukrzycy i chorób krążenia. Powstało wiele różnych rozwiązań, by stanowisko pracy sprzyjało zdrowiu ludzi, jednak inteligentne biurko Gaze jest najbardziej zaawansowanym technologicznie, z jakim się spotkałam (jeśli znacie inne, wpiszcie w komentarzu!).

Inteligentne biurko Gaze zostało zaprojektowane tak, byśmy cieszyli się wygodą pracy przy nim przez długie lata. Wyposażone jest w funkcję pamięci wysokości – na starcie ustalamy parametry pracy siedzącej i stojącej. Dzięki temu nie musimy ręcznie regulować wysokości za każdym razem, gdy zmieniamy pozycję. Konstrukcja nowoczesnego biurka jest dwupoziomowa: górna część, dedykowana dla ekranu komputera, pozwala utrzymywać poziom wzroku na optymalnym poziomie. Oba blaty można dowolnie, łatwo i przyjemnie regulować.

Inteligentne biurko – nowoczesne rozwiązania

Co dalej? Inteligentne biurko ma na celu wypracowanie w pracowniku wykonywania regularnie powtarzających się aktywności/ruchu tak, by stanie i „ćwiczenie” z czasem stało się codzienną rutyną. Jak to robi? Współpracuje z aplikacją, która przekonuje użytkowników poprzez pokazywanie ich osiągnięć i postępów, że stałe nawyki mają wpływ na jego zdrowie. W ten sposób motywuje do ruchu, zmian wysokości biurka, ćwiczeń. Największą zaletą takiego inteligentnego biurka jest to, że wstępnie użytkownik ustala sobie cele i program „treningowy” a czujniki, które są podłączone do biurka, wykrywają pozycje (np. czy się siedzi czy się stoi), obliczają ustalone parametry jak czas, spalanie kalorii itd. i prezentują wyniki. Jest też aspekt społecznościowy – rezultatami można się podzielić na portalach społecznościowych, konkurować ze znajomymi, przyjaciółmi. To, jak często chce się otrzymywać dane też zależy od nas – np. miesięcznie, dziennie oraz w podziałach na czas stania czy utratę kalorii. Takie nowoczesne burko staje się małą stacją treningową! Przy takim biurku uporządkowanie kabli będzie czystą pzyjemnością.

Synchronizacja

Inteligentne biurko Gaze posiada wsparcie technologii Bluetooth i serwisu IFTTT, który pozwala na synchronizację z innymi inteligentnymi urządzeniami w domu czy aplikacjami mobilnymi jak:

Również istnieje możliwość włączenia lampki na biurku czy wentylatora na upalne dni, gdy przy nim się siada lub „zamówienia” kawy z ekspresu. Możliwości są nieograniczone!

Inteligentne biurko Gaze jest dostępne w sześciu różnych wersjach na serwisie Kickstarter. Dodatkowo planowana jest inteligentna mata, która ma dokonywać pomiarów tego, jak stoimy, na którą stopę kładziemy nacisk i informuje nas o tym, co poprawić, by pracować zdrowiej. Zajrzyjcie na stronę Gaze LAB.

Treść z archiwalnej wersji strony, stworzona przez autora bloga.

7 KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *