Technologiczne

Ciekawostki z Tech świata

Prezent dla dziecka
Dziecko

Technologiczne prezenty dla dzieci w każdym wieku

Dzieci zazwyczaj łapią nowe technologie znacznie szybciej od dorosłych. Z jednej strony to dobrze patrzyć, jak dziecko szybko się uczy. Z drugiej strony widok rocznego dziecka wpatrzonego w tablet lub trzyletniego, które woli smartfona od normalnych zabawek odpowiednich do jego wieku to raczej powód do niepokoju. Dlatego dostęp do technologii trzeba dawkować, a technologiczne gadżety dla dzieci dobierać mądrze. Co może okazać się dobrym prezentme dla najmłodszych?

SmartWatch ART AW-K01G

Zegarek lub opaska sportowa to dobry sposób na zachęcenie dziecka do codziennej aktywności fizycznej. Nie trzeba jednak od razu decydować się na topowy model Garmina. Lepiej zacząć od prostego modelu inteligentnego zegarka dedykowanego najmłodszym. Tym bardziej, że to urządzenie oprócz krokomierza i monitora snu, ma także wiele przydatnych funkcji umożliwiających kontrolę rodzielską. Wbudowany lokalizator GPS pozwala na obserwowanie położenia dziecka przez opiekuna. Można także ustalić strefę bezpieczeństwa dla dziecka – każde wyjście poza strefę lub próba zdjęcia smartwatcha uruchamia alarm w telefonie opiekuna. Wbudowany mikrofon umożliwia podsłuchiwanie otoczenia, w którym obecnie przebywa dziecko.

Drony FOREVER TF1 Sky Soldiers

Zakup drona to teraz marzenie dla wielu dzieci i prawdziwy ból głowy dla rodzica, bo to często bardzo kosztowny sprzęt. Najlepiej przygody dzieci ze zdalnie sterowanymi robotami rozpocząć od czegoś prostego. I to zadanie bardzo dobrze spełnia zestaw dwóch dronów z prostymi kontrolerami, przypominającymi pady do konsoli. Dysponując kompletem dwóch zabawek można stoczyć powietrzną bitwę, w której jedna maszyna ma szansę zestrzelić drugą. Idealna zabawa dla rodzeństwa albo ojca i syna.

Czytnik e-booków KIANO Booky Light

Każdy sposób na zachęcenie dziecka do czytania jest dobry, pod warunkiem, że będzie skuteczny. Czytnik e-booków zamiast tradycyjnej książki to dodatkowa ulga dla kręgosłupa, który na co dzień jest przecież obciążony przez ciężki plecak. A dlaczego nie tablet? Z dwóch powodów. Po pierwsze czytnik jako urządzenie z konkretnym przeznaczeniem nie zostanie wykorzystany do innych celów jak granie w gry czy oglądanie nieodpowiednich treści w sieci. Poza tym dzięki zastosowaniu technologii e-papieru jest znacznie korzystniejszy dla oczu, a wpatrywanie się nawet przez długi czas w ekran nie powoduje zmęczenia i probemów ze wzrokiem.

Aparat FUJIFILM Instax mini 8

Robienie setek zdjęć jest dla dzieci czymś zupełnie naturalnym odkąd tylko zobaczyły dowolny tablet lub smartfon w akcji. Rzecz w tym, że większość z wykonywanych w ten sposób fotografii nigdy nie zostaje wywołanych i pozostają wyłącznie w cyfrowej wersji. Miłą odmianą i ciekawą lekcją fotografowania będzie na pewno możliwość zabawienia się aparatem do fotografii natychmiastowej. Po zrobieniu zdjęcia natychmiast drukowane są odbitki – zupełnie jak w kultowym Polaroidzie. Obsługa jest dziecinnie prosta, a wrażenie nieporównywalne z niczym innym!

Każdy z tych prezentów bawi i czu dzieci w różnymi wieku oraz pozwala rozwijać ich zainteresowania. Dlatego lepiej wybrać coś z tej listy niż kolejną grę, niewiele różniącą się od poprzedniej. Która propozycja podoba Wam się najbardziej?

Treść z archiwalnej wersji strony, stworzona przez autora bloga.

8 KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *