Technologiczne

Ciekawostki z Tech świata

torrenty ex
Recenzje

Niezawodne serwisy torrentowe dla każdego! Poleca Torrenty Ex

Ach, te niezastąpione (ex)torrenty… Bez nich korzystanie z dobrodziejstw Internetu byłoby trudniejsze i z pewnością droższe. Wielokrotnie słyszałeś o torrentach, ale dopiero teraz chcesz samodzielnie zacząć z nich korzystać? To łatwiejsze niż myślisz, choć zawsze obarczone pewnym ryzykiem. Z tym artykułem – przygotowanym przez portal Torrenty Ex – przyswoisz najważniejsze informacje na ten temat!

Zanim wejdziesz na ex-torrenty.org, poznaj podstawy!

Torrenty to nic innego, jak pliki pochodzące z – wyjątkowego w całej internetowej skali – systemu pobierania i udostępniania materiałów. Opiera się on na sieci rozproszonej, która – jak mogłaby wskazywać sama nazwa – nie bazuje na jednym serwerze, do którego podłącza się grono użytkowników, ale zasadza się na połączeniach między samymi użytkownikami i ich komputerami. Umożliwia to procedura P2P (peer-to-peer), w ramach której osoba pobierająca ex-torrent przechwycą po kawałeczku pliku z wielu różnych komputerów w tym samym momencie. To sprawia, że z torrentów można korzystać nawet przy niewielkiej prędkości przesyłu danych (upload). Pozwala też na czerpanie z dobrodziejstwa torrentów bez inwestowania w porządny serwer czy wysokowydajne łącze internetowe.

torrenty ex

 

Torrenty-exi.org czy ex-torrent.pl, czyli które serwisy torrentowe są najlepsze?

Za najlepsze uznajemy serwisy torrentowe cechujące się niezawodnością i dużym bezpieczeństwem stosowania, a także różnorodnością oferty, doświadczeniem i sporą liczbą użytkowników.

  • Choć każda osoba zdecydowana na sięgnięcie po torenty ex powinna wiedzieć, że zawsze wiąże się to z mniejszym bądź większym ryzykiem – ze względu na nierzadkie łamanie prawa autorskiego, serwisy internetowe mogą być bezpieczne, gdy nie zawierają reklam czy innych odnośników zewnętrznych mogących infekować komputer, w tym zagrażać prywatności. Właśnie na wolne od tego strony internetowe warto zaglądać.
  • Co do niezawodności, chodzi tu o ciągłą obecność serwisu w Internecie, pod tą lub inną nazwą, ale w raczej niezmienionej postaci. Witryny te bowiem często są blokowane przez poszczególne kraje w ramach walki z nieprzestrzeganiem prawa autorskiego. Po zablokowaniu dobry serwis torrentowy, jak np. ex-torrenty.org czy torrenty-exi.org pojawia się jako tzw. mirror, czyli lustrzane odbicie strony internetowej, z której można korzystać dokładnie tak, jak z jej bazowej wersji.
  • Różnorodność dostępnych plików jest bardzo ważna. W końcu nikt nie chce skakać z jednego serwisu torrentowego do drugiego w poszukiwaniu tego, czy innego pliku. Najlepiej, gdy wszystkie poszukiwane, najpopularniejsze materiały znajdują się w jednej witrynie.
  • Popularność wyrażona w dużej liczbie użytkowników z jednej strony świadczy o dobrej jakości serwisu torrentowego i stanowi naturalną zachętę do skorzystania z niego, a z drugiej – przekłada się na łatwiejsze pobieranie (ex)torrentów. Znaczenie ma tu bowiem liczba seederów w stosunku do leecerów, czyli liczba pobierających i udostępniających względem egoistów, czyli użytkowników wyłącznie czerpiących z zasobu plików, ale niedokładających się do niego.

Ex-torrent.pl i inne – polecamy najlepsze serwisy z torrentami!

W serwisie Torrent Ex możesz liczyć na najświeższe informacje o najlepszych stronach internetowych z torrentami – zarówno do jednorazowego, jak i regularnego użytkowania. Przyglądamy się poszczególnym witrynom pod wieloma kątami, co sprawia, że te polecane stanowią prawdziwe crème de la crème torrentowego światka!

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *