Technologiczne

Ciekawostki z Tech świata

słuchawki bezprzewodowe bluetooth
Lifestyle Sprzęty Telefony

Słuchawki bezprzewodowe bluetooth – przeglądamy i wybieramy!

Jednoczesne prowadzenie samochodu i rozmowa przez telefon może nas słono kosztować. Bo za takie połączenie zapłacimy nie tylko operatorom komórkowym, ale też czeka nas mandat. W ten sposób narażamy się również na niebezpieczeństwo i brak komfortu. Rozwiązaniem są słuchawki bezprzewodowe bluetooth – tania i wygodna w użyciu. Ale na co zwrócić uwagę przy jej wyborze, by być w pełni zadowolonym? Podpowiadam.

O czym powinieneś wiedzieć, zanim wybierzesz słuchawki bezprzewodowe z bluetooth?

Na początku trzeba sobie jasno powiedzieć, że słuchawki bezprzewodowe bluetooth na jedno ucho nie zastąpią nam standardowych, dwukanałowych słuchawek, jeśli będziemy chcieli słuchać muzyki. To niezbyt dobre rozwiązanie, bo na dłuższą metę dźwięki tylko w jednym uchu są bardzo męczące. To samo dotyczy odsłuchiwania audiobooków. Inna sprawa, że bezprzewodowa transmisja muzyki jest nieco gorszej jakości niż ta po kablu, więc to też nie jest najlepsze rozwiązanie dla audiofilów.

Słuchawki bezprzewodowe bluetooth najlepiej sprawdzą się u trzech grup ludzi

 • Po pierwsze, dla zawodowych kierowców oraz osób często podróżujących samochodem. W ten sposób nie musimy się zatrzymywać w czasie jazdy, by odebrać połączenie.
 • Po drugie, dla osób bardzo aktywnych, będących w ciągłym biegu i wykonujących dużo długich połączeń.
 • Po trzecie, sprawdzi się to idealnie u osób biegających lub uprawiających sport, dla których jakość muzyki nie jest aż tak istotna, ale docenią wygodne rozwiązanie.

Na co zwracać uwagę przy zakupie słuchawek?

Choć nie jest ona jakoś strasznie skomplikowanym urządzeniem, warto jednak wiedzieć, na co wpływają poszczególne parametry. Koniecznie więc zwróć uwagę na:

 • jakość dźwięku – największy problem polega na tym, że takiej informacji nie znajdziemy w opisie urządzenia. Oczywiście, powinniśmy szukać słuchawek stereofonicznych, bo takie będą zapewniały możliwie najlepsze dźwięki. Tu jednak dużą rolę na pewno będą odgrywały opinie innych użytkowników w sieci. Jedno jest jednak pewne: dźwięk powinien być czysty oraz mieć odpowiedni poziom głośności.
 • długość pracy akumulatora – kierujmy się zasadą, że im większa pojemność akumulatora, tym dłużej słuchawka posłuży w podróży. Warto też sprawdzić, ile czasu potrzebujemy, aby w pełni naładować akumulator. Niestety, większe akumulatory zwiększają też wagę słuchawki, co w rezultacie może obniżyć nasz komfort.
 • zasięg – ważna sprawa, bo to jedna z ogromnych zalet słuchawek, więc im więcej metrów, tym lepiej, choć powiedzmy to sobie szczerze – ten parametr będzie ważny dopiero wtedy, kiedy słuchawka będzie wykorzystywana w dużym domu lub biurze, gdzie będziemy chcieli odejść od telefonu na większą odległość. W samochodzie nie będzie miało to większego znaczenia.
 • kształt słuchawki i pałąka – tu po prostu warto byłoby udać się do sklepu i sprawdzić na własnych uszach, czy słuchawka będzie pasowała do naszego narządu słuchu i nie będzie powodowała dyskomfortu podczas noszenia
 • obsługa połączeń – być może brzmi to jak truizm, bo właśnie tego oczekujemy od tego typu rozwiązań, ale przed zakupem warto się upewnić, czy takie funkcje posiada nasza słuchawka, zwłaszcza w najtańszych modelach
 • model telefonu – niektóre słuchawki bezprzewodowe z Bluetooth pozwalają na skorzystanie z dodatkowych funkcji, jeśli zostaną połączone z odpowiednim modelem smartfona. Warto więc sprawdzić, które słuchawki wycisną więcej z konkretnych modelów telefonów.

Bezprzewodowe słuchawki bluetooth do biegania

Na koniec warto wspomnieć o specjalnej grupie słuchawek. Moda na bieganie przekłada się na coraz to nowsze i lepsze aplikacje dla biegaczy oraz inne urządzenia dla osób uprawiających sport. Co w takim przypadku będzie ważnym kryterium?

Jeśli to sporty uprawiane na świeżym powietrzu, warto zwrócić uwagę, czy producent zastosował powłoki odporne na pot i deszcz.

Dla komfortu użytkowania bardzo istotne jest to, aby słuchawki bezprzewodowe z bluetooth charakteryzowały się dobrą konstrukcją i ergonomią. Zwłaszcza dotyczy to regulacji, która pozwoli obrócić je np. o 40 stopni i dostosować do kształtu ucha (dobre słuchawki nie powinny szybko nam wypadać z uszu podczas biegania lub innej aktywności). Przy okazji warto wspomnieć o wadze. To bardzo istotne, jeśli chcemy, by uprawianie sportu było komfortowe.

Dobrze byłoby, gdyby taki model posiadał też wbudowane przyciski do zmiany głośności oraz utworów, dzięki czemu nie będziesz musiał wyjmować całego urządzenia.

Zawsze można powrócić do tradycyjnych metod komunikowania jak krótkofalówka, ale raczej nie chcemy 😉

Dowiedz się więcej o Babypod, czyli muzyka dla dziecka w brzuchu.

Treść z archiwalnej wersji strony, stworzona przez autora bloga.

13 KOMENTARZY

 1. Prawdziwy z Ciebie talent i mistrz pióra z ogromną łatwością przekładasz myśli na słowa… trzymaj tak dalej, dbaj i pięlęgnuj swego bloga… Skąd czerpiesz tak ciekawe inspiracje ?

 2. Fajnego masz bloga i ciekawe na nim treści czy na serwerze wszystko sie zmieści ? pięknie frazujesz słowa zmuszasz przy tym do myślenia tym komentarzem życzę powodzenia 🙂

 3. Tak czytam twego bloga od jakiegoś czasu, ciągle mnie coś zastanawia, mie wyprowadzasz czytelnika do “ciemnego lasu”.

 4. Cechą talentu jest niemożność pisania na zamówienie… Poza tym to Zgadzam sie z Toba w 100 i popieram w/w poglady w soposb proSubiektywny 🙂 E. Zegadlowicz.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *