Najlepsze głośniki przenośne – TOP 5

ps-sb-free-white-3

Jeśli muzyka to dla Ciebie nieodzowny towarzysz dnia, który relaksuje i napędza, a przy tym pozwala Ci przenieść się w inny świat, to z pewnością docenisz takie rozwiązania, które eliminują zbędne kable. Takim rozwiązaniem są głośniki przenośne, które wystarczy jedynie sparować z urządzeniem przenośnym za pomocą technologii Bluetooth.

Rynek oferuje nam przeróżne modele głośników przenośnych, prześcigając się w coraz to bardziej fantazyjnym designie. Każdy gadżetomaniak znajdzie w tym gąszczu coś dla siebie, ale na co zwrócić uwagę przy wyborze i co jest teraz w modzie? Oto nasze TOP 5: najlepsze głośniki przenośne!

Tracer Stream BT

Na początek bardzo tania opcja (ok. 30 zł) Tracer Stream BT to wysokiej jakości głośnik o mocy 3W, stworzony do bezprzewodowego przesyłania dźwięków z urządzeń wyposażonych w moduł Bluetooth (zarówno smartfonów, tabletów, odtwarzaczy MP3, jak i laptopów).

stream-czarny3

Urządzenie jest niewielkich rozmiarów, a mimo to dźwięk charakteryzuje się czystym brzmieniem oraz mocnym basem. Klasyczny i kompaktowy kształt walca, czyni go bardzo atrakcyjnym. Nowoczesna technologia Bluetooth zapewnia zasięg urządzenia aż do 10 metrów, a pojemna bateria (200mAh) to gwarancja długiego czasu pracy urządzenia (aż do 3 godzin). Dodatkowo posiada wbudowany mikrofon, funkcję przełączania utworów, przycisk „Play/Pause” oraz sygnalizację LED. Jeśli szukasz niedrogiego rozwiązania, a przy tym nie chcesz za bardzo iść na kompromis, Tracer Stream BT będzie idealnym wyborem.

Huawei BLUETOOTH AM08 Little Swan

To istne centrum rozrywki, obowiązkowe w podróży, za które zapłacisz jedynie ok. 80 zł. Kształtem przypomina łabędzia. Dźwięk stereo rozchodzi się w każdą stronę. Ma ogromną łatwość parowania bez pinów czy kodów. Technologia Bluetooth V4.0 CSR pozwala na połączenie bezprzewodowe do 10 metrów. Posiada także panel dotykowy z pięcioma przyciskami. Może czymś jeszcze zaskoczyć? Tak! Posiada wbudowany mikrofon, dzięki któremu możesz rozmawiać bez konieczności trzymania telefonu w rękach (sprawdzi się jako genialny zestaw głośnomówiący do samochodu).

huawei-am08-1

Creative Woof 3

Dostępny jest w kilku kolorach, a jego kształt dopasowany jest tak, aby doskonale układał się w dłoni. Wyglądem przypomina kubek, co za tym idzie, jest bardzo wygodny w przenoszeniu. Ten zamysł ma świadczyć o maksymalnej mobilności. Za fenomenalny dźwięk odpowiada mocny przetwornik o średnicy 45mm (dzięki czemu uzyskujemy zrównoważony dźwięk) oraz radiator basowy. Urządzenie ma wbudowany odtwarzacz plików w formacie MP3/FLAC, złącze USB adio i AUXin oraz standardowy Bluetooth. Po naładowaniu może pracować do 6 godzin. Creative Woof 3 to wydatek ok. 140 zł.

creative-woof-3

CREATIVE D200

Głośniki marki Creative to opcja salonowo-sypialniana. Ale nic jej to nie ujmuje.
To jednoczęściowy skład głośników, posiadający wysokiej jakości cyfrowe wzmacniacze oraz bezprzewodowe rozwiązania. Wizualnie to ascetyczna forma, zwieńczona stylowym i połyskującym wykończeniem. Przewagą tego sprzętu jest audiofilska jakość. Muzyczne detale, klimat, wyrazistość i modelowanie dźwięku są uderzająco dokładne.

Przyciski umieszczone są w taki sposób, by dostęp do nich był jak najbardziej intuicyjny i łatwy. Dodatkowe zalety to bezapelacyjnie: świetne basy, wszechstronna opcja połączeń oraz jakość dźwięku stereo.

Creative Sound Blaster Free

Prawdziwą armatę zostawiłem na sam koniec. W zależności od tego, jaki efekt chcemy uzyskać, możemy go postawić pionowo i cieszyć się jak równomiernie dźwięk wypełnia przestrzeń dookoła. W poziomie natomiast, na płaskim podłożu otrzymujemy dokładną separację kanałów stereo. Głośnik automatycznie koryguje dźwięk. Dwie membrany umieszczone po bokach odpowiadają za jego głębię.

A jeśli to Cię nie przekonuje, to co powiesz na przycisk, który po jednym kliknięciu zwiększa głośność dźwięku i sprawia, że staje się on bardziej przestrzenny? Tak, ten sprzęt jest w niego wyposażony. Znajdziesz go pod przyciskiem o nazwie „LOUD”.

ps-sb-free-wh-r-angle-r2

Po naładowaniu baterii do pełna, możesz się cieszyć dziesięciogodzinną przyjemnością słuchania muzyki. I to nawet w ekstremalnych warunkach, gdyż posiada klasę wodoszczelności IPX4. Żadne zachlapania nie są zatem straszne.

Zachwyt wywołuje u mnie też wbudowany odtwarzacz MP3 oraz obsługa kart o pojemności do 32 GB (po podłączeniu go za pomocą kabla USB może służyć za głośniki komputerowe) Absolutnie warty swej ceny (ok. 300 zł).

A który z tych modeli spełnia Twoje oczekiwania? Może jesteś w posiadaniu któregoś z nich i masz swoje subiektywne odczucia, którymi chciałbyś się podzielić? Daj znać w komentarzach.