Najlepsze aplikacje dla fanów Gry o Tron

Gra o tron

Zima nadciąga (Winter is comming!) co doskonale widać za oknem. Nadciąga też siódmy sezon kultowego serialu, więc znów będziemy żyli premierami kolejnych odcinków. Na forach znów pojawią się spoilery, teorie spiskowe i zażrte dyskusje o świecie Westeros. Jak umilić sobie śledzenie wydarzeń z Gry o Tron? Najlepiej korzystając z różnych aplikacji przygotowanych z myślą o fanach serialu. Które z nich warto mieć? Zobaczcie sami!

Map for Game of Thrones

Ogarnięcie całej fabuły serialu, wszystkich postaci i rozbudowanych przeplatających się wątków to nie lada wyzwanie. Jeszcze trudniej umiejscowić to wszystko nie tylko w czasie, ale także w przestrzeni. Znajomość geografii Westeros nie jest powszechną wiedzą, a to na pewno ułatwia zadanie. Z pomocą przychodzi aplikacja, która jest właśnie wirtualną mapą świata, który wykreował George R.R. Martin. Oprócz przeglądania lokacji i informacji na ich temat możemy wybrać także opcję wyświetlenia na mapie miejsca najważniejszych wydarzeń z wybranego sezonu. Klikając w wybrany obszar dowiemy się, jakie sceny były tam odgrywane i jacy bohaterowie brali w nich udział. Aplikacja jest także kompendium wiedzy na temat postaci – ich opisów, historii, a także wypowiedzi.

Game of Quotes

No właśnie skoro mowa o cytatach… W tej aplikacji znajdziemy około 200 kultowych cytatów swoich ulubionych bohaterów. Jeśli szukamy odpowiednich słów na codzienny status na Facebooku, sygnaturkę na forum, swoje życiowe motto albo nadruk na koszulkę znajdzie się coś na każdą okazję. Aplikacja jest w języku angielskim.

Shame Bell

Pamiętacie scenę, w której Cersei Lannister musiała przejść przez tłumy w marszu pokutnym przy akompaniamencie dzwonów i okrzyków? Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby zafundować podobną przyjemność komuś ze swoich znajomych. Wystarczy smartfon i ta prosta appka. Charakterystyczny dźwięk dzwona i okrzyk Shame odwzorowane są idealnie!

A World of Ice and Fire

Oficjalna aplikacja jako jedyna jest wspierana przez George’a R.R Martina. To propozycja przeznaczona zarówno dla fanów książki jak i serialu. W appce znajdziemy podobne elementy co w Map for Game of Thrones. Tu także jest mapa, opisy bohaterów, koligacje rodzinne, opisy różnych lokacji – zamków, miast, regionów geograficznych.

Trivia for Game of Thrones

Nie ma lepszego sposobu na sprawdzenie swojej wiedzy o uniwersum Gry o Tron niż sprawdzenie się w teście. Ta aplikacja to baza pytań na temat książek i serialu. Znajomość zagadnień związanych z Westeros można sprawdzać w ramach kilku trybów na wielu poziomach trudności. Z tego powodu aplikacja zadowoli zarówno początkujących jak również prawdziwych zapaleńców, którym wydaje się, że wszystko już znają na wyrywki.

Pogoda Siedmiu Królestw

Ta appka tym różni się od pozostałych, że ma prawdziwie praktyczne zastosowanie. Działa jak inne aplikacje pogodowe informując o warunkach atmosferycznych w danej lokalizacji. Żeby było ciekawiej do aktualnej pogody (temperatury, prognozowanych opadów) dobiera odpowiedni cytat pasujący do aktualnej aury!

Zanim dowiemy się kto ostatecznie zasiądzie na tytułowym tronie możemy dać zapanować tym appkom nad swoim smartfonem. Dzięki pomysłowości twórców z pewnością nie będziemy się nudzić czekając na rozwój wydarzeń, a Gra o Tron będzie towarzyszyć wszędzie tak samo jak smartfon.