Technologiczne

Ciekawostki z Tech świata

kosmetyki dla mężczyzn
Uroda

Czy kosmetyki dla mężczyzn są potrzebne?

Kobiety nie mają wątpliwości co do tego, że potrzebują różnych kosmetyków do pielęgnacji skóry twarzy oraz ciała. Damskie kosmetyczki są zatem pełne różnych specyfików, które są dedykowane nawet do poszczególnych części twarzy. Czy kosmetyki dla mężczyznhttps://faceman.pl/ – również powinny być tak bardzo zróżnicowane? Czy w ogóle są mężczyznom potrzebne?

Kosmetyki dla mężczyzn, które warto mieć w domu

Rynek kosmetyków dedykowanych dla mężczyzn niesamowicie się rozwija. Co chwilę pojawiają się nowe linie kosmetyków, marki kojarzone dotychczas tylko i wyłącznie ze specyfikami dla kobiet, mają swoje propozycje również dla mężczyzn. Dlaczego kosmetyki dla mężczyzn są im w ogóle potrzebne? Przecież przez tyle lat panowie nie używali niczego poza klasycznym kremem Nivea. Współczesne badania pokazują jednak, że nie tylko skóra kobiet potrzebuje ochrony i regeneracji. Chociaż skóra mężczyzn jest grubsza i mniej wrażliwa, a przez to bardziej odporna na różne szkodliwe środowiskowe czynniki, z pewnością nie jest też niezniszczalny. Panowie spędzający na przykład dużo czasu na świeżym powietrzu, którzy są narażeni na szkodliwe działanie słońca, powinni używać kosmetyków z filtrami.

Mężczyźni pracujący na mrozie i silnym wietrze, powinni zabezpieczać swoją skórę twarzy ochronnymi tłustymi kremami, dzięki którym ich skóra nie będzie przesuszona. To samo tyczy się mężczyzn uwielbiających sporty zimowe, którzy chętnie jeżdżą na nartach albo snowboardzie. Stan zdrowia skóry jest niezwykle ważny dla ogólnego zdrowia organizmu. Skóra to najważniejsza bariera ochronna, trzeba zatem dbać o jej jak najlepsze funkcjonowanie. Kosmetyki dla mężczyzn to zatem nie jest fanaberia, bo pomagają one właśnie na przykład odbudować warstwę lipidową skóry, która jest najważniejszą warstwą ochronną. Bez odpowiednich preparatów nawilżających i natłuszczający, skóra nie będzie prawidłowo się regenerować

Kosmetyki dla mężczyzn

Kosmetyki do stylizacji

Poza kosmetykami pielęgnacyjnymi i ochronnym, takimi jak właśnie wymienione kremy do twarzy albo pomadki ochronne do ust, panowie coraz chętniej używają różnego rodzaju kosmetyków do stylizacji. Chociaż makijaż twarzy to wciąż dla nich terra incognita, a mężczyznom wykonuje się go tylko i wyłącznie wtedy, gdy pracują przed kamerami, stylizowanie włosów to już zupełnie inna bajka. Panowie chętnie noszą coraz to bardziej wymyślne fryzury, które trzeba w odpowiedni sposób układać oraz utrwalać. Dlatego właśnie dla mężczyzn dedykowanych jest sporo linii kosmetyków do stylizacji włosów.

Od jakiegoś czasu pojawiają się również kosmetyki dla mężczyzn do pielęgnacji oraz stylizacji zarostu. Skoro moda na długie i obfite brody nie przemija, trzeba je w odpowiedni sposób pielęgnować. I tutaj znowu pojawia się kwestia nie tylko stylizowania, ale też pielęgnacji. Skóra głowy mężczyzn wymaga na przykład trochę innych szamponów niż skóra głowy kobiet. Warto zatem zachęcać panów do zakupu szamponów dla mężczyzn, bo bardzo często mają one działanie przeciwłupieżowy, łupież to przecież przypadłość głównie panów. Związane jest to z inną gospodarką hormonalną u mężczyzn. Analogicznie, dobrze jest proponować panom również odpowiednie preparaty do mycia i pielęgnacji zarostu, wby włosy na brodzie były dobrze nawilżone i miłe w dotyku. Dlatego mężczyźni używają do pielęgnacji profesjonalnego trymera do brody.

Widać także tendencję rosnącą, że coraz częściej mężczyźni robią sobie dmowe SPA. W XXI wieku, mężczyźni o wiele bardziej niż kiedyś dbają o siebie. I w sumie bardzo dobrze, że dbają – bo to jest podstawa!

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *