Technologiczne

Ciekawostki z Tech świata

funkcja HLR
Przewodnik po technologii

Czym jest funkcja HLR?

Wiele firm specjalizujących się w sprzedaży telefonicznej poszukuje rozwiązań usprawniających pracę, a także zwiększających jej efektywność. Nowoczesne oprogramowanie dla call center wydaje się być najlepszą opcją dla przedsiębiorstw stawiających na profesjonalizm, oszczędność czasu i pieniędzy. Na specjalną uwagę zasługuje funkcja HLR, która nie bez powodu cieszy się ogromną popularnością. Potrzebujesz więcej informacji na ten temat? Zapoznaj się z dalszą częścią wpisu, gdzie zamieszczono zbiór praktycznych wskazówek.

HLR – Rejestr Abonentów Macierzystych

HLR (z ang. Home Location Register) to Rejestr Abonentów Macierzystych, dzięki któremu możliwe jest automatyczne sprawdzanie poprawności wybieranych numerów. To świetna opcja dla przedsiębiorstw, które każdego dnia wykonują dużą ilość połączeń głosowych. Zaawansowane oprogramowanie chroni przed nieprawidłowościami, przez które marnuje się czas, a nawet naraża na nadprogramowe koszty. Omawiana funkcja oferowana jest przez popularną markę Focus Telecom. Trzeba wspomnieć, że błędne numery są blokowane, dzięki czemu proces weryfikacji nie musi być wielokrotnie powtarzany. Opcja HLR umożliwia nie tylko automatyczne, ale również ręczne dodawanie danych do bazy kontaktów. Wszystko zależy od indywidualnych preferencji.

funkcja HLR

Funkcja HLR – zalety wdrożenia

Funkcja HLR posiada wiele zalet. Oczywiście powinna ona zostać wdrożona wraz z pozostałymi udogodnieniami, które gwarantuje specjalistyczne oprogramowanie dla call center. W dzisiejszych czasach tylko nieliczne firmy funkcjonują bez wsparcia nowoczesnych technologii. Wiąże się to z pewnymi opłatami, jednak rozwój biznesu umożliwia sukcesywne podnoszenie zysków z działalności. Dodatkowym atutem jest wzrost produktywności zatrudnianych pracowników. Potwierdzają to liczne opinie przedsiębiorstw, które od wielu miesięcy, a nawet lat działają w oparciu o spersonalizowane systemy informatyczne. Do najważniejszych plusów funkcji HLR można zaliczyć:

  • Oszczędność czasu – na próby połączenia z błędnymi numerami traci się ogromną ilość cennego czasu. Jest to szczególnie odczuwalne, gdy każdego dnia wykonywane są dziesiątki, a nawet setki połączeń.
  • Oszczędność gotówki – funkcja HLR pozwala ograniczyć nadprogramowe koszty. Ponadto, dzięki niej wzrasta efektywność załogi, co również stanowi ważny aspekt ekonomiczny.
  • Prosta obsługa – błędne numery dodawane są do bazy automatycznie lub ręcznie. Obsługa systemu jest w pełni intuicyjna, więc nie ma konieczności organizowania szkoleń.

Dowiedz się więcej na temat contact center.

16 KOMENTARZY

  1. Prawdziwy z Ciebie talent i mistrz pióra z ogromną łatwością przekładasz myśli na słowa… trzymaj tak dalej, dbaj i pięlęgnuj swego bloga… Skąd czerpiesz tak ciekawe inspiracje ?

  2. UX Twojego bloga jest optymalne i nowatorskie, ostylowanie CSS sprawia wrażenie świeżości fajnie też że zadbałeś o detale to “kuje” w oczy. Długo pracowałeś nad jego realizacją ?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *