Technologicznie

Ciekawostki z Tech świata

Newsy

CES 2017: Podsumowanie

Kilka dni temu zakończyły się jedne z największych targów elektroniki na świecie. Mowa oczywiście o organizowanym co roku w Las Vegas Consumer Electronics Show, czyli CES. Przygotowaliśmy dla Was zestawienie najciekawszych produktów, jakie zostały zaprezentowane w Nevadzie. Dajcie znać w komentarzach, czy któryś z nich wzbudził Wasz entuzjazm.

Telewizory LG Signature W

LG zaprezentowało nową serię swoich telewizorów z segmentu premium. Mowa o modelach Signature W, które zostały wyposażone w ekrany OLED i charakteryzują się niezwykle małą grubością. W przypadku 65calowego wariantu wynosi ona zaledwie 2,57 mm, co pozwala na powieszenie tego urządzenia na ścianie za pomocą specjalnych uchwytów magnetycznych.

LG zastosowało ciekawe rozwiązanie, które pozwoliło firmie na stworzenie tak cienkich telewizorów. Większość podzespołów nie została bowiem ukryta w samym telewizorze, ale w łączącym się z nim soundbarze. Ten zaś został wyposażony we wszystkie potrzebne porty oraz głośniki oferujące dźwięk Dolby Atmos.

Nowe telewizory obsługują standard HDR-10, Dolby Vision oraz HLG i Technicolor HDR. Sprzęt pracuje pod obsługą nowej wersji webOS oznaczonej jako 3.5 i ma trafić na rynek jeszcze w tym roku. Według pierwszych informacji, za 77 calowy wariant będzie trzeba zapłacić nawet 30 tysięcy złotych.

Laptop Razer Project Valerie

Nowy laptop Razera to model koncepcyjny, który może nigdy nie trafić na rynek. Komputer został wyposażony w trzy ekrany – każdy charakteryzuje się rozdzielczością 4K przy przekątnej wynoszącej 17,3 cala.

W laptopie znalazła zastosowanie karta graficzna Nvidia GeForce GTX 1080 oraz mechaniczna klawiatura do gry na trzech ekranach konieczne będzie jednak podpięcie dodatkowych podzespołów peryferyjnych. Pozostałe informacje na temat specyfikacji „Valerii” nie są obecnie znane, choć może się to niedługo zmienić za sprawą… złodziei. Z hal targowych ukradziono bowiem dwa takie urządzenia, a sprawcy tego zdarzenia nadal nie zostali złapani.

Panasonic Lumix DMC-GH5

Wyjątkowo popularny wśród półprofesjonalnych filmowców model GH4 doczekał się swojego następcy Lumixa DMC-GH5. Względem poprzednika aparat usprawniono pod wieloma kątami, wliczając w to takie elementy jak ekran, wizjer elektroniczny, liczbę portów, ale i bardziej istotne aspekty.

W GH5 zastosowanie znalazła matryca o rozdzielczości 20,3 milionów pikseli oraz pięcioosiowa stabilizacja Dual I.S. 2. Aparat pozwala na rejestrowanie zdjęć seryjnych (9 klatek na sekundę przy pełnym wsparciu dla AF) z buforem dla 100 plików RAW i nieograniczonej liczby (tj. zależnej tylko od pamięci) plików JPEG.

Aparat otrzymał tryb zdjęć 6K, opcję regulowania prędkości i czułości pomiaru ciągłego AF, nowe algorytmy odszumiania oraz możliwość nagrywania wideo w 60 FPS przy rozdzielczości 4K i 180 FPS przy rozdzielczości FHD. Usprawnieniom uległo również oprogramowanie, które wyróżnia się między innymi implementacją profilu gamma 709 like. Urządzenie ma trafić do sprzedaży w kwietniu w cenie 1999 dolarów za sam korpus.

Motiv Ring

Tak zwana technologia ubieralna, lub jak kto woli wearables, staje się coraz bardziej widoczna w ofercie producentów elektroniki. Choć obecnie to smartwatche oraz opaski fitnessowe są jej głównym przedstawicielem, to niewykluczone, że jeszcze w tym roku oferta rynkowa zostanie bardziej zdywersyfikowana.

Jednym z gadżetów, jaki zaprezentowano na targach CES, był pierścień Motiv Ring. Analizuje on aktywność ruchową użytkownika, a także jego sen. Dzięki wodoodpornej i nierzucającej się w oczy konstrukcji można go nosić przez cały dzień – oczywiście za wyjątkiem czasu potrzebnego na ładowanie, które będzie trzeba przeprowadzać raz na pięć dni. Motiv Ring trafi do sprzedaży już na wiosnę w cenie 199 dolarów.

Zera Food Recycler

Powstały przy współpracy z firmą Whirpool Zera Food Recycler to nic innego jak domowy kompostownik. Do urządzenia można wrzucać resztki jedzenia, które w ciągu tygodnia staną się gotowym do użycia naturalnym nawozem. Przyda się to nie tylko właścicielom przydomowych ogródków, ale też wszystkim osobom, które wolą w racjonalny sposób spożytkować niedojedzone śniadania czy też obrane z warzyw skórki. Producent gwarantuje, żę Zera Food Recycler jest bezzapachowy i w pełni ekologiczny. Obecnie można go zamówić za 999 dolarów na stronie IndieGoGo. Do pierwszych klientów trafi już w maju.

Willow

Jednym z technologicznych trendów tego roku miały być rozwiązania technologiczne stworzone z myślą o dzieciach. Willow to jednak urządzenie zaprojektowane dla młodych matek. Pozwala ono w bezbolesny sposób na pozyskanie mleka bez konieczności sięgania po wszelkiego rodzaju ręczne pompki i odsysacze. Co ważne, kobiety mogą je nosić przez cały dzień, jest bowiem ciche, dyskretne i połączone z aplikacją mobilną. Produkt został wyceniony na 429 dolarów i ma trafić do sprzedaży już na wiosnę.

Treść z archiwalnej wersji strony, stworzona przez autora bloga.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.