Technologiczne

Ciekawostki z Tech świata

niezniszczalny smartfon
Telefony

Niezniszczalny smartfon. Jaki warto kupić?

Na pewno pamiętacie Nokię 3310. To ten telefon za pomocą którego można było wbijać gwoździe, robić dziury w podłodze albo wywarzać drzwi. Złośliwi mówią, że kiedyś archeolodzy znajdą ten niezniszczalny smartfon (na tamte czasy to na pewno!) głęboko pod ziemią i bateria wciąż będzie do połowy naładowana. Zupełne przeciwieństwo większości nowoczesnych smartfonów, których ekrany pękają po każdym kontakcie z twardą nawierzchnią. Wiadomo, czasy się zmieniły i teraz telefon to delikatne urządzenie, a nie cegła jak kiedyś.

Niezniszczalny smartfon – czy naprawdę?

Można znaleźć jednak kilka modeli, które są o wiele bardziej wytrzymałe od pozostałych. Odporne na kurz, wstrząsy i wodę, gotowe towarzyszyć nam podczas niebezpiecznej podróży, rajdu rowerowego czy innych ekstremalnych wyczynów – takie właśnie są smartfony do zadań specjalnych! Jednym z prekursorów tego nowego trendu była Motorola ze swoim modelem Defy. Z czasem znalazła swoich naśladowców, dzięki czemu mamy coraz większy wybór mocniejszych smartfonów w zróżnicowanych cenach. Na które zwrócić uwagę?

 • MyPhone Hammer Iron
  Nazwa mówi wszystko. Polski producent stworzył ten grubo ciosany niezniszczalny smartfon nie z myślą o atrakcyjnym designie, a o pracy w ciężkich warunkach. Jest odporny na pył i na wodę i dowolne warunki pogodowe. Pracuje na Androidzie i obsługuje jednocześnie dwie karty SIM. Najprostszy model za mniej niż 400 zł dysponuje pamięcią 1 GB i ekranem o rozdzielczości 320×480. Jeśli chcemy mieć telefon o lepszej specyfikacji, jest jeszcze blisko dwa razy droższy Hammer Axe 3G dodatkowo pokryty szkłem ochronnym Gorilla Glass.
 • Alcatel One Touch Go Play
  Znacznie bardziej wyględny niż Hammer, a równie solidny. Certyfikat IP67 zapewnia odporność na upadki i na zalanie. Alcatel to niezniszczalny smartfon, który pozwala robić dobre firmy oraz zdjęcia i ma szereg udogodnień dla podróżników – dzięki funkcji wykrywania pola magnetycznego może działać jak kompas, potrafi też przypisywać automatycznie geolokalizację zdjęć.
 • Samsung Galaxy Xcover 3
  Solidny telefon z łącznością LTE, aparatem 5 Mpx, czterordzeniowym procesorem i porządną baterią. Tak jak wymienione wcześniej modele odporny na pył i wodę. Oprócz dotykowego ekranu można go obsługiwać także za pomocą zewnętrznych klawiszy funkcyjnych. Wyposażony w GPS i cyfrowy kompas.
 • Caterpillar B15Q
  Jego hartowana obudowa z ramką z anodyzowanego aluminium i wyświetlacz ze szkłem Corning® Gorilla® Glass sprawiają, że jest odporny na uderzenia, zarysowania, kurz i wodę. Oparty na Androidzie i podobnie jak MyPhone posiadający funkcję dual SIM. Po względem specyfikacji zbliżony do Samsunga.

Powrót do przeszłości

Takich telefonów jak kiedyś już nie ma i nie będzie. Jednak jeśli wciąż telefon upada nam na ziemię albo wypada z kieszeni, mamy niebezpieczną pracę lub ryzykowne hobby wybór jednego ze niezniszczalnych smartfonów wydaje się bardzo dobrym pomysłem. Kupilibyście jeden z nich?

Tekst pozyskany z archiwalnej wersji strony technologiczne.pl – Napisany przez autora bloga.

8 KOMENTARZY

 1. Fajnego masz bloga i ciekawe na nim treści czy na serwerze wszystko sie zmieści ? pięknie frazujesz słowa zmuszasz przy tym do myślenia tym komentarzem życzę powodzenia 🙂

 2. Fajnego masz bloga i ciekawe na nim treści czy na serwerze wszystko sie zmieści ? pięknie frazujesz słowa zmuszasz przy tym do myślenia tym komentarzem życzę powodzenia 🙂

 3. Trzeba mieć wytrwałość i wiarę we własne siły Twój portal jest tego przykładem. Trzeba wierzyć, że człowiek jest do czegos zdolny i osiągnać to za wszelka cenę!.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *