Technologicznie

Ciekawostki z Tech świata

toaleta na działkę
Przewodnik po technologii

Czym charakteryzuje się najlepsza toaleta na działkę?

Wybranie porządnej toalety na działkę nie jest prostym zadaniem, zwłaszcza że producenci oferują kilka bardzo ciekawych rozwiązań. Niniejszy artykuł to doskonały wybór właśnie dla tych działkowiczów, którzy w najbliższym czasie planują zakup nowej toaletki, ale niestety nie wiedzą na co zwrócić szczególną uwagę.

O czym należy pamiętać wybierając toaletę na działkę?

W pierwszej kolejności warto wspomnieć o tym, że toaleta na działkę, która nie jest podłączona bezpośrednio do kanalizacji lub szamba musi oczywiście spełniać odpowiednie wymogi prawne. Toaleta na działce musi być również bezpieczna w użytkowaniu i higieniczna. Pamiętać należy także o tym, że toaletkę można postawić wyłącznie na działce budowlanej, która nie ma możliwości podłączenia do sieci kanalizacyjnej. Jedynymi wyjątkami są działki położone na terenach zalewowych i obszarach narażonych na powódź. Jeżeli chodzi o samą konstrukcję to toalety na działkę powinny posiadać nieprzepuszczalne dno i ściany. Niezbędne jest także szczelne przykrycie z zamykanym otworem, które służy do usuwania nieczystości. Jeżeli chodzi o odpowietrzenie to musi ono znajdować się co najmniej 0,5 metra ponad poziomem terenu.

 

toaleta na działkę

Funkcjonalne toalety chemiczne

W dzisiejszych czasach największym zainteresowaniem cieszą się chemiczne toaletki turystyczne. Olbrzymia popularność wynika w dużej mierze z tego, że jest to najprostsze rozwiązanie, które zajmuje bardzo mało miejsca na działce. Sama toaleta składa się z dwóch pojemników. W pierwszym z nich znajduje się woda do spłukiwania, z kolei drugi pojemnik przeznaczony jest na nieczystości. Przy wyborze tego typu ubikacji na działce warto zwrócić uwagę na pojemność drugiego pojemnika. Chemiczne wc na działkę o pojemności 20 litrów może wystarczyć na około 50-60 spłukań.

Tradycyjne toalety drewniane

Drewniana toaleta na działkę to nic innego jak popularna sławojka albo wygódka. Mowa tutaj oczywiście o charakterystycznych drewnianych kabinach, które najczęściej wykonane są z zaimpregnowanych materiałów, dzięki czemu poradzą sobie w niekorzystnych warunkach atmosferycznych. Przy montowaniu kabiny kompaktowej warto zwrócić uwagę na to, aby była ona odpowiednio wypoziomowana. Jeżeli istnieje taka możliwość to najlepiej wybrać dość stabilny grunt. Na działkach najlepiej sprawdzą się toaletki drewniane torfowe z dodatkowym urządzeniem, które zasypuje ustęp specjalnym proszkiem torfowym. Jest to najlepszy wybór dla osób, które poszukują ekologicznej toalety na działkę ogrodową. Torfowa toaleta na działkę nie wymaga użycia wody, ani specjalnych środków chemicznych.

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *