Technologiczne

Ciekawostki z Tech świata

laserowa operacja żylaków
Zdrowie

Na czym polega laserowa operacja żylaków?

Jedną z popularniejszych metod leczenia żylaków jest wykorzystanie światła laserowego. To technika pozwalająca na naprawdę skuteczną realizację wielu operacji związanych z usuwaniem żylaków. Klasyczne techniki operacyjne, czy też zabiegi skleroterapii są dość inwazyjne i nie gwarantują tak dobrych efektów, jak nowoczesne procedury medyczne. Na czym polega laserowa operacja żylaków i czy jest to zabieg dla każdego? Postaramy się odpowiedzieć na wszelkie pytania związane z tego rodzaju kwestiami.

Jak wygląda laserowa operacja żylaków?

Sama w sobie operacja żylaków nie jest niczym skomplikowanym. Opiera się ona przede wszystkim na wprowadzeniu specjalnej sondy-światłowodu do żyły i następnym wykorzystaniu światła laserowego do wykrzepiania oraz obkurczenia żyły, która jest w sposób patologiczny poszerzona. Zabieg jest bardzo bezpieczny i niezwykle funkcjonalny – nie potrzeba wcale wiele czasu, aby uzyskać wysoką skuteczność realizowanej procedury medycznej. Warto sobie uświadomić korzyści, które płyną z zastosowaniem światła laserowego w leczeniu żylaków. Jednym z głównych atutów jest to, że możemy bez większych trudności zrealizować zabieg przy minimalnym stopniu inwazyjności – jest to bardzo ważne, szczególnie u starszych pacjentów i brakach możliwości zastosowania bardziej inwazyjnych form terapeutycznych. Procedura jest bezpieczna i cechuje się o wiele rzadszym występowaniem wielu niekorzystnych działań niepożądanych w porównaniu do innych, klasycznych metod. Warto sobie uświadomić korzyści, które płyną z tego i wybrać nowoczesne rozwiązania dedykowane dla nas wszystkich.

Jak wygląda koszt takiego zabiegu?

Obecnie możliwe jest wykonanie tego rodzaju zabiegów jedynie prywatnie. NFZ nie refunduje tego rodzaju zabiegów i wciąż brakuje oddziałów chirurgicznych w szpitalach publicznych, które dysponowałyby odpowiednim sprzętem. Niemniej jednak jest wielu chirurgów, którzy znają tego rodzaju metodę i wiedza dokładnie na czym polega laserowa operacja żylaków i jak bezpiecznie tego rodzaju procedury realizować. Dlatego też warto znaleźć niektóre szpitale, które mają jednak kontrakty z NFZ – również z uwzględnieniem tego rodzaju procedury oraz zatrudniają specjalistów znających tego rodzaju technologie. Jest to bardzo istotne i pozwala w bardzo skuteczny sposób usuwać żylaki.

laserowa operacja żylaków

Zalety operacji laserowej

Jeśli spojrzymy na to, na czym polega laserowa operacja żylaków, to dostrzeżemy przede wszystkim liczne korzyści związane z tym, że tego rodzaju procedury są wysoce bezpieczne i możliwe do zastosowania u praktycznie każdego. Nie występują w tym przypadku nasilone odczyny skórne lub inne powikłania związane z wypełnieniem zł jakimkolwiek środkiem. Nie ma również ryzyka wtórnej zakrzepicy, która przy obliteracji z użyciem pianki jest prawdopodobna. Warto się zapoznać z tego rodzaju rozwiązaniami i wybrać nowoczesne formy leczenia powszechnych i nieprzyjemnych schorzeń, do których zalicza się z całą pewnością choroba naczyń żylnych i niewydolność tychże naczyń.

Zabieg na żylaki czy zabieg na cellulit są częsymi przypadkami wykonywanymi przez kobiet. Składa się na to wiele zmiennych lecz ważne jest jak temu zapobiegać!

Jeśli mamy o siebie dbać należy pamiętać by zaopatrzeć się w odpowiedni masażer elektryczny!

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *