Technologiczne

Ciekawostki z Tech świata

Warsaw Games Week
Gaming

Warsaw Games Week – relacja

Jeśli ktoś interesuje się grami, nie mógł przegapić tego wydarzenia. Na ogromnej przestrzeni EXPO XXI zebrały się tysiące graczy, aby zobaczyć najważniejsze premiery i spróbować swoich sił w rozgrywkach różnego rodzaju. To wszystko podczas Warsaw Games Week, zapraszam do relacji!

Konkursy, atrakcje oraz niesamowici goście podczas Warsaw Games Week

Poza możliwością przetestowania długo oczekiwanych gier można było wziąć udział w wielu konkursach. Była okazja do sprawdzenia swojej wiedzy na temat serii Far Cry Primal, Heroes III, Prince of Persia oraz Rainbow Six. Co chwila ze sceny leciały również koszulki i inne gadżety, po które nastoletni fani chętnie wyciągali ręce. Nie zabrakło także ciekawych gości. Na evencie pojawili się Marcin „Gnimsh” Filipowicz, Marcin „Jankos” Jankowski, Oskar „Vander” Bogdan, Rezigiusz, Rojo i Masterczułek, a promocję Guitar Hero Live uświetnił swoim występem zespół Afromental. Do tego wszystkiego jeszcze całkiem spora dawka cosplay (był nawet panel „jak fachowo zrobić strój”) oraz możliwość kupienia licznych gadżetów ze Star Wars i Games of Thrones.

Podczas wydarzenia Warsaw Games Week nie zabrakło atrakcji dla młodszych graczy

Swoje miejsce znaleźli także młodsi gracze, którzy najwięcej czasu spędzili z grami z serii LEGO oraz z konsolą Nintendo Wii. Wystawcy Warsaw Games Week robili co mogli, żeby przyciągnąć uwagę graczy. Dzięki temu na hali pojawił się pojazd z najnowszego filmu Mad Maxa oraz… boisko do piłki nożnej, na którym można było pokopać w ramach promocji Pro Evolution Soccer 2017.

Atrakcje związane ze sprzętem

Wiele atrakcji czekało na odwiedzających stoisko Saturn/Logitech. Obie firmy, oprócz zapoznania się z możliwościami najnowszego sprzętu marki Logitech, przygotowały liczne konkursy i zabawy (między innymi na najlepsze zdjęcie ze znanym z sesji fotograficznych Cloud9 hasłem „Let your game do the talking”). W sobotę gwiazdą strefy był zawodnik drużyny Cloud9, Marcin „Gnimsh” Filipowicz, który poprowadził „Akademię Hearthstone”. Goście strefy Saturn/Logitech mieli  niecodzienną szansę, by zmierzyć się z profesjonalnym eSportowcem.

Przez weekend działo się bardzo wiele. W dodatku, jak to na targach tego typu, wiele działo się jednocześnie. Młodsi uczestnicy pewnie już piszą listy do Świętego Mikołaja, a starsi zbierają kasę i główkują jak pogodzić plan urlopów z premierami gier. Oczywiście nie sposób napisać o wszystkim, ale postaram się wymienić to, co najważniejsze.

Gry strategiczne podczas Warsaw Games Week

Zarówno miłośnicy turówek jak strategii czasu rzeczywistego będą mieli w czym wybierać. Na Warsaw Games Week można było spróbować trzech zupełnie innych – fantastycznych gier. Mnie jako miłośnika RPG najbardziej zainteresowała najnowsza odsłona Total  War w uniwersum Warhammera. Niemniej głośne premiery to nowe Anno w kosmosie (tym razem pod numerem 2205) oraz kolejna odsłona Heroes (to już numer VII!).

Nowe Guitar Hero

Co innego o tym czytać, co innego zobaczyć na żywo! To, że grafika wygląda teraz lepiej niż w czasach PS3, nie jest żadnym zaskoczeniem, ale wygląd nowej gitary już tak! O ile wcześniej mieliśmy do czynienia z toporną imitacją z plastiku, tak teraz kontroler wygląda fantastycznie i przypomina prawdziwy instrument o niebo lepiej niż wcześniej.

Coraz lepsze gry tylko na Xboxa

Microsoft coraz bardziej kusi fanów Playstation do przejścia na drugą stronę mocy. Gears of War Ultimate Edition oraz Halo V: Guardians to bardzo poważne argumenty za! Sony wciąż ma swoje kultowe tytuły jak God of War czy Uncharted (dzisiaj widzieliśmy Uncharted 4: Kres Złodzieja), niemniej Xbox coraz silniej przemawia do tych, którzy zastanawiają się jaką konsolę wybrać.

Nowa jakość na polu walki!

Pokazowe walki w Street Fighter V robią niesamowite wrażenie. Fantastyczna grafika i miodny gameplay dają nadzieje na to, że Tekken będzie miał poważnego konkurenta. Do premiery jeszcze wiele czasu, ale nowa bijatyka firmowana przez Capcom zapowiada się naprawdę bardzo solidnie. To tylko przykład gier sztuk walki!

Star Wars wiecznie żywe

Kiedy skończy się fascynacja Gwiezdnymi Wojnami? Widząc ekscytację tym uniwersum u kolejnych pokoleń, mogę wierzyć w to, że nigdy to nie nastąpi. Premiera pokazywanego dziś Star Wars: Battle Front 19 listopada, a już miesiąc później kinowe „Przebudzenie Mocy”. Na Warsaw Games Week widziałem miłośników Jedi w każdym wieku, którzy niecierpliwie czekali na jedno i drugie.

Najbardziej zaskakująca gra podczas Warsaw Games Week …

To Car Mechanic Simulator 2015! Obok głośnych i długo zapowiadanych premier zwyczajnie można by ten tytuł przegapić i byłoby szkoda. Bo gdyby nie targi, nigdy nie zwróciłbym na tę grę uwagi. Tymczasem dzieło rzeszowskiego studia Red Dot Games (dokończone tylko dzięki Kicksterterowi) zrobiło na mnie niesamowite wrażenie. Dłubanie w silniku i tuningowanie aut w wirtualnej wersji bez potrzeby brudzenia się smarem to coś, co autentycznie mnie wciągnęło i zaskoczyło in plus.

Wizyta na Warsaw Games Week to najlepszy sposób na wyrobienia sobie opinii o grach, które w ostatnich miesiącach były (i dalej będą) na topie oraz wyłapanie perełek, które mogłyby nam umknąć. Nie ma to jak spędzić kilka godzin nie myśląc o niczym innym niż wciągający wirtualny świat! Wystawcy byli perfekcyjnie przygotowani i zafundowali odwiedzającym prawdziwy show. Oby podobnych imprez było jak najwięcej!

Treść z archiwalnej wersji strony, stworzona przez autora bloga.

4 KOMENTARZE

  1. Fajnego masz bloga i ciekawe na nim treści czy na serwerze wszystko sie zmieści ? pięknie frazujesz słowa zmuszasz przy tym do myślenia tym komentarzem życzę powodzenia 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *