Kalendarium premier smartfonów 2017

premiery

Jak co roku maniacy technologiczni zastanawiają się kiedy na rynku zadebiutują nowe produkty od topowych producentów smartfonów. W 2017 najbardziej wyczekiwanymi modelami są kolejne flagowce od Apple, Samsunga, HTC czy LG. Co konkretnie nas czeka?

Nim przejdę do listy premier, warto pochylić się na moment nad trendami, które mogą dominować w nadchodzącym roku. Pamiętacie rokrocznie prognozowane lata mobile’u czy lata wirtualnej rzeczywistości? Chciałbym tego uniknąć, więc krótko wymienię to, co może przyczynić się do jakości użytkowania. Konsumenci mogą się przede wszystkim spodziewać (wg obietnic) bardziej jakościowych i szybszych podzespołów LTE. Jest więc szansa na jeszcze większą przyjemność z przeglądania sieci. Przyspieszyć powinno powszechne zastosowanie portów USB-C – znowu, będzie szybciej. Dzięki Apple mamy szansę na upowszechnienie bezprzewodowej transmisji audio, jak i transmisji plików – dzięki Bluetooth 5. Powinno być dobrze.

Debiutów jakich produktów możemy się spodziewać w zbliżających się miesiącach? Zaczynając od największych – szykuje się premiera kolejnego modelu iPhone’a od Apple. Model z numerkiem 8 prawdopodobnie będzie niemal pobawiony ramek, choć względem całkowitej ich likwidacji ostatnie spekulacje zagranicznych serwisów nie są już tak hurraoptymistyczne jak jeszcze kilka miesięcy. Na to jeszcze chwilę poczekamy. Ósemka otrzymać powinna zakrzywiony ekran OLED, wśród pogłosek pojawiła się też możliwość rezygnacji z jedynego i tak przycisku – Home. Całkiem prawdopodobnie zostanie przeniesiony na tył obudowy aparatu. Wielu autorów informuje też, że możemy przygotować się na bezprzewodowe ładowanie. Miesiąc premiery: wrzesień.

Samsung szykuje kolejną wersję swoich topowych modeli – Galaxy S8, Galaxy S8 Plus i Galaxy Note 8. Możemy spodziewać się wielu poprawek, niezwykle ciekawe natomiast jest to, jak gigant poradzi sobie z tegorocznym kryzysem spowodowanym wybuchającymi bateriami w modelu Galaxy Note 7. Ten producent, podobnie do Apple, może skupić się na zakrzywionym ekranie nowego modelu. Specyfikacji jak na razie jak na lekarstwo, a jak już się pojawiają, to mocno odbiegają od siebie w różnych serwisach. Pomińmy więc tą część. Miesiąc premiery: sierpień.

Tajwański producent szykuje HTC 11. Co powinno znaleźć się w środku? Procesor Snapdragon 835 z 8GB RAM-u, szybkie ładowanie , wyświetlacz 5,5 cala, ale co najważniejsze – model może być wyposażony w 256GB wewnętrznej pamięci. Czy HTC dzięki temu modelowi będzie kontynuowało dobrą passę po zbierającym same pochlebne opinie HTC 10? Miesiąc premiery: kwiecień.

Ostatni z topowych modeli, które na pewno warto wziąć na tapetę, to wciąż prący do przodu producent LG z kolejnym modeli z flagowej serii – G6. Producent, który w analogiczny sposób nazwał jeden ze swoich telewizorów, w zbliżającym się debiucie może zaskoczyć użytkowników… skanerem tęczówki oka. Co prawda to bardzo niepotwierdzone informacje, ale z tych niezwykle futurystycznych. Trudno więc powstrzymać się przed ich przytoczeniem. Choć to oczekiwany model, to z tłumu wyróżnić go będzie trudno. Miesiąc premiery: luty.

Co poza tym? Nokia szykuje coś nowego, prawdopodobnie wskrzeszenie swoich smartfonów, najprawdopodobniej będzie to Surface Phone. Na rynku pojawi się OnePlus 4, Sony Xperia Z6 czy Google Pixel. Czekacie?

 • kkk

  jak by te wszystkie nowości położyć obok siebie to wyglądały by tak samo… smutne czasy nastały…

 • Bartosz Bąk

  Surface Phone od Nokii? Chyba Pan trochę nie jest w temacie…

  • Adrian Todorczuk

   Panie Bartoszu, wyszło z tego nieuściślenie :) Siła skojarzeń jest na tyle silna, że nawet po przejęciu to dalej będzie ta legendarna marka… Dziękuję za wypunktowanie! :)