Technologicznie

Ciekawostki z Tech świata

Kuchnia

Sprzęt kuchenny idealny na Wigilię? Przegląd

Boże Narodzenie kojarzy się nam z czasem spędzonym przy stole z najbliższymi. I, oczywiście, górą jedzenia – nie zawsze najzdrowszego. Tymczasem, świąteczne jedzenie nie musi być tuczące i ciężkostrawne. Można w łatwy sposób przygotować bożonarodzeniowe smakołyki w ich lżejszym wydaniu! Wszystko po to, by nie musieć podpierać się, wstając od świątecznego stołu.

Aby to wszystko się udało, przyda się doposażyć kuchnię w kilka urządzeń, dzięki którym przygotujesz pyszne i zdrowe potrawy wigilijne!

W co warto zainwestować?

1. Parowar

Gotowanie na parze nie kojarzy Ci się z Bożym Narodzeniem? A szkoda! Ta technika przygotowania potraw pozwala bowiem na zachowanie maksymalnej zawartości składników odżywczych i witamin. Brzmi dobrze? I dobrze smakuje!

Wybierając parowar, warto zastanowić się, co będziemy w nim przygotowywać – nie tylko na święta. Nadaje się do gotowania na parze choćby warzyw i ryb. Od tego zależy, jak duże jest nam potrzebne urządzenie – im więcej osób gościmy na obiadach i przyjęciach, tym więcej mis nam się przyda.

2. Blender

Jedno z najbardziej uniwersalnych urządzeń w kuchni. Przyda się nawet przy pieczeniu ciast – w łatwy sposób pozwoli przygotować ciasto na pierniczki o odpowiedniej konsystencji. Blender przydaje się też przy przygotowywaniu zup, sosów, kremów, koktajli.

Dlatego, mając w pamięci duży wachlarz potraw, jakie możemy dzięki niemu przygotować, dobrze jest poświęcić odpowiednio dużo czasu na wybór tego urządzenia.

Kluczowymi sprawami jest tutaj wydajny silnik i dobrej jakości ostrza. Warto zwrócić uwagę na przykład na blender BRAUN MQ 325 Spaghetti, wyposażony dodatkowo w szatkownicę, przydatną choćby do szatkowania świeżych ziół, czosnku i…cebuli, bez których kuchnia byłaby dużo mniej aromatyczna.

3. Wypiekacz do chleba

Jeśli o aromatach mowa, trudno o lepszy niż zapach świeżego pieczywa. A gdyby tak przygotować pieczywo…bezglutenowe? To możliwe! Istnieją specjalnie do tego przystosowane wypiekacze, jak na przykład TEFAL PF610138 Home Bread Baguette.

Wypiekacz ten pozwala na wypiek pieczywa słodkiego, wieloziarnistego, a nawet bagietek. Co więcej, ma również funkcję wyrabiania zdrowego, domowego dżemu z ekologicznych owoców!

4. Robot kuchenny

To prawdziwie wielofunkcyjny kombajn, który pozwoli przygotować wigilijną ucztę nawet na wiele osób. Wszystko zależy od przedziału cenowego, z jakiego chcemy wybierać. Oczywiście, najbardziej funkcjonalny i pozwalający na przygotowanie niemal wszystkich dań w zdrowej wersji, będzie robot TEFAL Cuisine Companion FE800.

Co potrafi? Oj, wiele. Gotuje, gotuje na wolnym ogniu, gotuje na parze, smaży, miesza, wyrabia ciasto, ubija, sieka, blenduje i kruszy.

Pozwala na przygotowanie całego menu wigilijnego – i to dość szybko. Koniec z zagraconą kuchnią: tak naprawdę to urządzenie może spokojnie zastąpić wszystkie inne. A wiadomo, że przed wigilią, robienie kilku rzeczy naraz w kilku różnych urządzeniach, może być – cóż – stresujące.

5. Mini piekarnik

Nie wszyscy mają piekarniki w kuchni, a nawet jeśli – to w kontekście wigilijnych wypieków jeden piekarnik może okazać się niewystarczający. Rozwiązanie jest proste – mini piekarnik.

Zazwyczaj, oprócz możliwości pieczenia, mają też funkcję grillowania – co pozwoli na zdrowe przygotowanie potraw z ryb. Ciekawie prezentuje się model KALORIK OT1026CRL.

Pojemność mini piekarników, jak sama nazwa wskazuje, jest raczej niewielka, ale w przypadku przygotowywania wigilii na kilkanaście osób, jest to idealne wspomaganie dla tradycyjnego piekarnika.

Przygotowując wieczerzę wigilijną, warto postawić na dobrej jakości, lokalne produkty. Odpowiedni zaś dobór urządzeń do kuchni, pozwoli na przygotowanie ich w zdrowszy niż zwykle sposób. Gotowanie na parze, grillowanie, pieczenie w rękawie – opcji jest sporo, a tradycyjne potrawy nie tracą wcale na smaku.

Tekst pozyskany z archiwalnej wersji strony technologiczne.pl – Napisany przez autora bloga.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *