Technologiczne

Ciekawostki z Tech świata

Train Simulation 2016
Gaming

Train Simulator 2016 – recenzja gry (+konkurs!)

Wkurza cię spóźniający się pociąg i komunikat, że opóźnienie wynosi godzinę i może ulec zmianie? Zanim znów zaczniesz krytykować PKP spróbuj swoich sił na symulatorze – zobaczysz, że jazda pociągiem wcale nie jest taka prosta z najnowszą grą Train Simulator 2016!

Train Simulator 2016 – kultowa symulacja

Najnowszy Train Simulator 2016 (wcześnie pod nazwą RailWorks) od 2009 roku ukazuje się już po raz siódmy. Po tylu latach seria jest już na tyle dopracowana, że nie dziwi realizm i intuicyjne sterowanie. Wciąż jednak zaskakuje za sprawą nowych tras i maszyn, które mamy do dyspozycji. W Train Simulator 2016 dostaliśmy do zabawy zarówno współczesne składy jak również klasyczne maszyny parowe.

Gra została przygotowana w taki sposób, żeby zadowolić zarówno zaawansowanych graczy, którzy mieli do czynienia z poprzednimi odsłonami serii jak również nowicjuszy. Dla tych drugich przygotowano samouczek, w którym za pomocą kolejnych lekcji będą stopniowo poznawać tajniki sterowania oraz pracy kamery, co jest kluczowe dla właściwego oceniania sytuacji na trasie.

Kiedy już znamy podstawy można spróbować swoich sił w różnych trybach rozgrywki. Mamy do dyspozycji swobodne przejazdy na wybranych trasach oraz wyzwania, gdzie mamy z góry narzuconą lokomotywę i trasę oraz inne uwarunkowania – na przykład zdefiniowaną pogodę albo wymagający limit czasowy. Zadania oczywiście różnią się poziomem trudności. Pewną odskocznią od roli maszynisty jest tryb Railfan, w którym po prostu robimy zdjęcia przejeżdżającym pociągom. Jest także edytor, w którym samodzielnie możemy stworzyć trasę, a także podrasować lokomotywę czy wymyślić własne zadanie.

W ramach nowości w tej części mamy 15 niedostępnych wcześniej lokomotyw oraz trzy specjalne wyzwania – „Początki elektryfikacji kolei niemieckiej”, „Rewolucja parowa w Stanach Zjednoczonych” oraz „Złota Era brytyjskich kolei parowych”. Nie ma natomiast wielkich zmian w grafice.

Train Simulator 2016 wymagania

Twórcy zapowiadali wprawdzie przesiadkę na technologię Unreal Engine 4, jednak ostatecznie wycofali się z tego pomysłu i wszystko zostało po staremu. Kto wie, może uda się w 2017? W efekcie wygląd nie rzuca na kolana, choć nie można odmówić  studiu Dovetail Games ciężkiej pracy związanej z oddaniem wszystkich detali – w kabinie są nawet znaczki z zakazem palenia.

Duże brawa należą się natomiast za udźwiękowienie. Dzięki charakterystycznym odgłosom na trasie naprawdę możemy poczuć się jak w Pendolino, w kolejce do Grodziska albo jak na dzikim zachodzie. Wrażenia związane z jazdą nowoczesnym elektrycznym składem i klasyczną lokomotywą na parę są nieporównywalne. Warto spróbować i tego i tego, aby zobaczyć, z czym czujemy się pewniej.

Ta gra jest dla tych wszystkich, którzy jadąc tramwajem gapią się na wskaźniki w kabinie motorniczego i chcieliby na chwilę wziąć sprawy w swoje ręce, jak kibice piłkarscy krzyczący do telewizora, co ma robić napastnik w polu karnym.

Podobnie jak w przypadku innych symulatorów to nie jest typowy arcade, a raczej gra wymagająca wiele czasu i cierpliwości. Nauczenie się rozkładu wszystkich przycisków, dźwigni i pokręteł oraz tego, do czego służą jest trudnym wyzwaniem, ale kiedy to w końcu opanujemy daje bardzo dużo satysfakcji. Dla miłośników kolei pozycja obowiązkowa, choć tego nie trzeba podkreślać, ponieważ już dawno powinni o niej wiedzieć.

Konkurs – wygraj grę Train Simulator 2016

Dla miłośników wirtualnej rozrywki za sterami lokomotywy mamy do rozdania aż 3 egzemplarze gry Train Simulator 2016 na PC.

Wyobraź sobie, że cofasz się do dawnych czasów i możesz odbyć podróż dowolną koleją w dowolnym miejscu na świecie. Napisz w komentarzu pod tym wpisem, do jakiego składu byś wsiadł i dlaczego – najbardziej kreatywne uzasadnienie wygrywa.

Konkurs trwa do 18 listopada do godz. 23:59, a pełny regulamin przeczytacie tutaj. 3 zwycięzców, którzy otrzymają od nas gry, wyłonimy do 23 listopada. Do dzieła!

Aktualizacja: 23 listopada, 14:41

Jury postanowiło nagrodzić 3 komentarze w naszym konkursie. Ich autorami są Maniek, Paweł Oleksy oraz Krzysztof Szewczyk. Gratulujemy! Laureatów prosimy o kontakt na redakcja@technologicznie.pl po odbiór nagród, a pozostałym bardzo dziękujemy za zaangażowanie! Kolejny konkurs już wkrótce.

Dowiedz się więcej na temat gry Assasin`s Creed Unity.

Treść z archiwalnej wersji strony, stworzona przez autora bloga.

4 KOMENTARZE

  1. Paul Getty Zwykle Twierdzil, że bezinteresowna przyjazń może istnieć tylko pomiedzy osobami o jednakowych dochodach. I ja sie po niekąd z tym zgadzam 🙂 A ty ?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *