Najlepsze golarki elektryczne do 300 zł – przegląd rynku

Dobór odpowiedniej golarki dla mężczyzny to mocno indywidualna sprawa. Wszystko zależy od rodzaju naszego zarostu, częstotliwości golenia i jak reaguje na to nasza skóra. Używanie golarek tradycyjnych i elektrycznych to dwa różne światy. Inna jest technika golenia, inne nawyki czy potrzeby z tym związane. Większość facetów jednak decyduje się na elektryczne urządzenia ze względu na podrażnienia czy zacięcia, które występują tym częściej, im częściej się golimy. Jaką golarkę wybrać, aby być zadowolonym z efektów i nie zbankrutować? Czas na kilka typów. Każda propozycja w rozsądnej cenie, do 300 zł.

ZELMER ZSH15910

Jest to dobry przykład golarki trójgłowicowej. Ruchome ostrza we wszystkich głowicach pracują jednocześnie i podczas przyciskania do twarzy dopasowują się do jej kształtu. Z golarki możemy korzystać i na sucho, i na mokro. Model posiada też elastyczne zasilanie – równie dobrze możemy podłączyć urządzenie do gniazdka, jak i korzystać z akumulatora. Wąsy, brodę albo baki regulujemy korzystając z trymera. Wyświetlacz LED informuje o konieczności doładowania baterii.

BRAUN 350cc

To dla odmiany golarka z folią tnącą, a ściślej dwiema elastycznymi foliami, pod którymi znajdują się ostrza. Ten model dobrze radzi sobie nawet z gęstym zarostem dzięki potrójnemu systemowi golenia. Pierwsza folia skutecznie tnie krótsze włoski, następnie przystrzygacz przycina dłuższe i zakręcone włosy, które druga folia ścina do zera. Maszynka pracuje bardzo sprawnie i przede wszystkim cicho. Nadaje się do golenia wyłącznie na sucho i nie podrażnia skóry.

PHILIPS TT 2040/32

Urządzenie wyposażone jest w jedną ruchomą głowicę 3D. Posiada wygodny antypoślizgowy uchwyt, pięciostopniową regulację długości zarostu oraz umożliwia golenie na sucho i na mokro. Akumulator starcza na 50 minut pracy, co oznacza, że nie będziemy raczej ładować golarki częściej, niż raz w tygodniu.

REMINGTON SMART EDGE PRO XF8700

Następna solidna golarka foliowa, z podobnymi rozwiązaniami co model marki Braun. Technologia Lift Logic Foil sprawia, że włosy zostają lekko podniesione i kierowane w stronę ostrza. Dzięki temu można je szybko złapać i skutecznie golić bez względu na to, w którą stronę rosną. A mniej pociągnięć po twarzy to mniejsza szansa na zaczerwienienia na skórze. Urządzenie jest całkowicie wodoodporne i po pełnym naładowaniu akumulatora działa godzinę. Ostrza AccuCut gwarantują nie tylko szybkie i bezbolesne golenie, ale także łatwe czyszczenie urządzenia, bo nie ma dużych przestrzeni między ostrzami, gdzie dostawałyby się włosy. W zestawie z golarką znajdziemy oczywiście podstawkę do ładowania i podróżne etui.

Sięgnięcie po elektryczną golarkę to dobre rozwiązanie i wcale nie takie kosztowne. Trzeba bowiem pamiętać o tym, że golarkę kupujemy na kilka lat, a także oszczędzamy na kosmetykach takich jak pianka czy krem po goleniu. Jeśli zdecydujemy się na wygodne i nowoczesne maszynki elektryczne, znajdzie się przynajmniej kilku producentów, oferujących dobre rozwiązania. Które wybrać? Jak pisałem wcześnie, zależy od rodzaju zarostu, wrażliwości skóry czy kształtu twarzy. Dobrym pomysłem może być sięgnięcie po golarkę należącą do Waszego ojca. W końcu zarost to w dużej mierze rzecz dziedziczna, więc istnieje duża szansa, że obaj będziecie sprawnie posługiwać się podobnym sprzętem.

 

Tekst pozyskany z archiwalnej wersji strony technologicznie.pl – Napisany przez autora bloga.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *