Prezenty dla młodych rodziców. Poradnik

rodzice

Pojawienie się dziecka to prawdziwa rewolucja w życiu młodych rodziców. Najlepiej byłoby podarować im przespaną noc, wieczór w kinie albo zamrażarkę pełną pysznych potraw gotowych do odgrzania. Nie zawsze się tak jednak da – a przynajmniej, nie od razu.

Dlatego dobrym rozwiązaniem będzie podarowanie młodym rodzicom gadżetów, które im życie maksymalnie ułatwią i pomogą przystosować się do nowej sytuacji. Po to, by wyrwane cenne chwile, móc poświęcić na drobne przyjemności.

Czas na poradnik prezentowy!

1. Czajnik elektryczny z funkcją utrzymywania temperatury
Zdziwieni? Czajnik elektryczny jest z pewnością w każdym domu, jednak nie wszystkie tego typu urządzenia mają sprytną funkcję: utrzymywanie temperatury i podgrzewanie wody do określonej skali.

Mleko dla dziecka najlepiej przygotować w wodzie zagrzanej do temperatury około 37 stopni Celsjusza. Można sobie oczywiście radzić tak, że zalejemy wrzątek zimną wodą i otrzymamy po prostu wodę ciepłą, ale po co kombinować, jeśli na rynku są dostępne urządzenia z funkcją podgrzewania do precyzyjnie określonej temperatury?

Taki czajnik z powodzeniem może zastąpić podgrzewacz do butelek. A przy okazji – skorzystają też rodzice, bo łatwo dzięki niemu przygotować kawę lub herbatę. Zwłaszcza, gdy liczy się każda sekunda!

Funkcje te posiada na przykład czajnik ZELMER CK1800/ ZCK1178B, który dodatkowo wyróżnia się designem pasującym do każdej kuchni.

zelmer

2. Podgrzewacz do butelek i słoiczków

Czajnik czajnikiem, ale podgrzewacz przydaje się choćby po to, by na szybko podgrzać słoiczek z marchewką czy jabłkiem. Oczywiście, oprócz swojej standardowej funkcji, jaką jest podgrzewanie wody na mleko.

Jeśli nie wiemy, jakich butelek używają młodzi rodzice, których chcemy obdarować podgrzewaczem, warto wybrać rozwiązanie uniwersalne – takie, do którego zmieszczą się nawet szerokie butelki.

Przykładowo, podgrzewacz BEURER BY 52 nadaje się do wszystkich dostępnych na rynku butelek. Ma funkcję utrzymywania ciepła, a także – automatycznego wyłączenia.

beurer

3. Sterylizator

Z butelkami i pojemnikami, z których korzysta dziecko, nie ma łatwo! Szalenie istotną kwestią jest dbałość o ich czystość. Odpowiedni poziom higieny zapewni sterylizator.

Chociaż na liście wydatków młodych rodziców, urządzenie to jest stosunkowo nisko – bo wyżej są szczepienia, wózek, fotelik do auta, tym bardziej nadaje się ono jako prezent.

Warto wybrać uniwersalne urządzenie, pasujące do różnego typu smoczków i butelek – niekoniecznie takie, które pomieści ich jak najwięcej: spokojnie można to robić na kilka rat.

Przydatną sprawą jest, by sterylizator można było łatwo myć z zmywarce.

Cechy te posiada sterylizator BEURER JBY 40.

beurer_sterylizator

4. Radiobudzik

Nie żartuję! Budzenie się w środku nocy, by dać dziecku jeść, nie jest łatwą sprawą. Pilnowanie godzin karmienia – również. Tymczasem to sprytne urządzenie, wyświetla nam dobrze widoczną godzinę przez całą dobę.

Sięganie po komórkę z dzieckiem na ręku nie jest wcale sprawą prostą. A tu – rzut oka i już wiemy, czy bobas mógł zgłodnieć.

Radiobudziki mają w swoich domach raczej dziadkowie dzisiejszych bobasów, więc dla ich rodziców to przydatny prezent i potrzeba, z jakiej może nie zdawali sobie sprawy przed pojawieniem się na świecie dziecka. Np. Radiobudzik SONY ICF-C1PJ.

radiobudzik

5. Odkurzacz pionowy

Odkurzacz przy dziecku, zwłaszcza uczącym się raczkować, to rzecz niezbędna. Tradycyjny, z długą rurą i plątaniną kabli, raczej przeszkadza, niż pomaga.

Utrzymanie porządku w domu zapewni odkurzacz pionowy, jak na przykład KARCHER K 65 Plus.
Łatwy w obsłudze, pozwalający na szybkie odkurzenie maty edukacyjnej, na której uwielbia bawić się dziecko, a do tego – nie zajmuje dużo miejsca i łatwo znaleźć dla niego ustronny kąt nawet w salonie – by zawsze był pod ręką.

karcher-odkurzacz

Gadżety dla młodych rodziców to niełatwa sprawa. Warto jednak w nie zainwestować, by pomóc zadbać o chwilę czasu i ułatwić podstawowe obowiązki.