Technologiczne

Ciekawostki z Tech świata

Gry sztuki walki
Gaming

Gry sztuki walki – tekken to nie prawdziwy świat – przegląd symulacji sportów walki na PS3 i PS4

Sporty walki budzą w Polsce niemałe zainteresowanie. Szczególnie jeśli media przypominają nam o kolejnej walce Szpilki czy Adamka albo zbliżającej się gali KSW. Jeśli walkę na ringu traktujemy jak normalny sport, a nie zwykłą naparzankę, gry typu Tekken czy Mortal Kombat nie spełniają naszych oczekiwań. W normalnym świecie nie można wyrzucić przeciwnika kopniakiem wysoko w górę i w locie sprzedać mu jeszcze kilku ciosów. Trudno także zamrażać swoich przeciwników, urywać im głowy i wykonywać inne niestworzone czynności za pomocą skomplikowanych kombinacji różnych klawiszy. Jeśli w grze zamiast efektownych combosów chcemy zobaczyć realizm, czas sięgnąć po jedną z prawdziwych symulacji sportów walki. Posiadacze konsol PlayStation mają to szczęście, że jest w czym wybierać. Czas na krew, pot i łzy. Jakie gry sztuki walki dadzą nam okazję do prawdziwego starcia na pięści?

Gry sztuki walki – Fight Night Champion (PS3)

Oglądałeś wszystkie części Rocky’ego i czekałeś niecierpliwie na premierę Creed’a? W takim razie ta gra sztuk walki jest dla Ciebie! Dzieło EA Sport ma w sobie to wszystko, co lubią fani boksu. Prawdziwa realistyczna walka, prawdziwy bokserzy z własnym rozpoznawalnym stylem boksowania, liczne tryby rozgrywki, które nie pozwolą się nudzić. Żeby było ciekawej, zacięta walka rozgrywa się także poza ringiem, bo twórcy zadbali o całą otoczkę – wyczerpujące treningi, kontuzje, trudne negocjacje, konferencje prasowe. Mamy także tryb fabuły, w którym mozolnie wspinamy się na szczyt, śledząc filmowe przerywniki odkrywające historię. Są bracia Kliczko, Mike Tyson, David Haye, Lennox Lewis. Czego chcieć więcej?

MMA: Mixed Martial Arts (PS3)

Kolejna propozycja, która jest już na rynku od ładnych paru lat – tym razem dla fanów mieszanych sztuk walki, którzy kojarzą coś więcej niż walkę Pudzianowskiego z Najmanem. EA Sport oparło tę grę sztuk walk na podobnym silniku, co serię Fight Night, z tym że zadanie okazało się trudniejsze. Wszak trzeba było stworzyć takie sterowanie, które uwzględni poza wyprowadzaniem ciosów pięścią także kopnięcia i walkę w parterze. To ostatnie wypada najsłabiej, więc nic dziwnego, że jak większość graczy wolałem pozostawać w stójce. Electronic Arts jak zawsze zadbało o odpowiednie licencje, dzięki czemu mamy nie tylko prawdziwych zawodników z absolutnego top światowego MMA, ale również świetnych komentatorów i najsłynniejszego sędziego walk MMA – „Big Johna” McCarthy’ego. Na plus także bardzo dobra ścieżka dźwiękowa oraz odgłosy z ringu, które pozwalają poczuć atmosferę prawdziwie męskiej walki, w której nikt nie odpuszcza.

Gry sztuki walki – UFC 2 (PS4)

Koniec odgrzewanych kotletów, czas na na gorącą premierę na PS4! Już 17 marca do sprzedaży trafi najbardziej dopracowana symulacja MMA. O czym mowa? P grze sztuki walki, czyli UFC 2. O tym, że grafika i animacje zostały poprawione nie trzeba wspominać – wiadomo, że z konsoli udało się wyciągnąć więcej niż w przypadku poprzedniej wersji z 2014 roku. Na tym jednak nie koniec, bo przygotowano znacznie więcej niespodzianek. Warto wymienić chociażby nowy system nokautów, walkę o pas w rozgrywkach sieciowych czy możliwość stworzenia własnej, wymarzonej gali! Jakby tego było mało, podobnie jak w FIFA 16 dostaliśmy do dyspozycji zawodniczki.

Czy to się komuś podoba, czy nie, sporty walki są dyscypliną sportową. Dobrze, że na rynku pojawiają się symulacje, które starają się jak najlepiej to odwzorować. Myślicie, że to ciekawa alternatywa dla mordobić, czy jednak pozostaniecie przy starym dobrym Tekkenie?

Treść z archiwalnej wersji strony, stworzona przez autora bloga.

5 KOMENTARZY

  1. Zamiast szukać podziałów lepiej się jednoczyć, łątwiej wielką bandą po trudnej drodze kroczyć, zmowa milczenia u nas nic się nie zmienia, wszystkim dorbym blogom życzymy powodzenia cyt. Firma

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *