Technologiczne

Ciekawostki z Tech świata

najdroższy telewizor
Obraz i dźwięk

Jak wygląda najdroższy telewizor w Polsce?

Najdroższy telewizor w Polsce, Samsung QLED 8K Smart TV, ma duży ekran o rozdzielczości 8K. Wyposażony jest w technologię Quantum HDR do 24-stopniowej głębi kolorów i kontrastu. Telewizor posiada Ultra Viewing Angle, dzięki czemu obraz pozostanie czysty i wyraźny nawet podczas oglądania z boku. Dla wielbicieli filmów doskonałym uzupełnieniem tego modelu są dwa głośniki Dolby Atmos®, które oferują realistyczne odtwarzanie dźwięku trójwymiarowego. Ten telewizor jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które szukają przełomowych wrażeń z zakresu wideo i audio.

Najdroższy telewizor w Polsce

Model LG 105UC9V stwarza zupełnie nowe możliwości w zakresie domowej rozrywki. Jest świetnym dowodem na to, co stanie się, gdy najlepsze technologie telewizyjne umieścimy w jednym sprzęcie. Co ciekawe, w Polsce dostępne są tylko dwie sztuki. Jeden stoi w sklepie Saturn w CH Arkadia w Warszawie, można go podziwiać i oczywiście kupić. Wartość? Ponad 350 000 zł.

Telewizor z ostrymi kolorami, intensywną głębią obrazu i przestrzennemu dźwiękowi przenosi widza do ultra-realistycznego świata wrażeń. Sprzęt jest gigantyczny. Ma 105-calowy ekran, który oddaje prawdziwie kinowe klimaty. Jeśli dodamy do tego rozdzielczość ponad 11 milionów pikseli i proporcje 21:9 orz zagęszczenie pikseli 5120 x 2160, to wychodzi urządzenie niemal 5 razy większe niż standardowe telewizory Full HD.

Panel IPS 4K oraz idealnie skalibrowane zakrzywienie ekranu, wzbogacające obraz w szczegóły i wysoki kontrast, niemalże otaczają widza. Technologia True 4K Engine Pro eliminuje wszelkie zakłócenia wizualne, podnosząc materiały niższej rozdzielczości aż do 5K.

 

najdroższy telewizor

 

Co więcej, najdroższy telewizor w Polsce pozwala także na oglądanie filmów w 3D. Jest to możliwe dzięki technologii Film Patterned Retarder (FPR), która w połączeniu z ekstremalnie wysoką rozdzielczością (materiały 3D w wersjach HD, SD i Full HD także są upscalowane) gwarantuje wyjątkowe, kinowe przeżycia.

A co z dźwiękiem? Tu też możemy liczyć na najwyższą jakość i to o mocy aż 105W. Telewizor posiada również technologię ULTRA Surround. Co to oznacza? 7.2-kanałowe głośniki, wbudowane w zakrzywioną konstrukcję urządzenia, wydobywają intensywny dźwięk, który zamienia domowe otoczenie w prawdziwą salę kinową. Z kolei autorska platforma Smart+TV i system webOS czyni obsługę wyjątkową intuicyjną i prostą.

Tekst pozyskany z archiwalnej wersji strony technologiczne.pl – Napisany przez autora bloga.

7 KOMENTARZY

  1. Trzeba mieć wytrwałość i wiarę we własne siły Twój portal jest tego przykładem. Trzeba wierzyć, że człowiek jest do czegos zdolny i osiągnać to za wszelka cenę!.

  2. Prawdziwy z Ciebie talent i mistrz pióra. Z ogromną łatwością przekładasz myśli na słowa a słowa na zdania… trzymaj tak dalej, dbaj i pięlęgnuj swego bloga… Skąd czerpiesz tak ciekawe inspiracje ?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *